Sabah Kahvaltısı Yapamıyorum

Günün en önemli öğünü olduğunu bildiğimiz sabah kahvaltısını pek çoğumuz atlıyor, ya da geçiştiriyoruz. Sabah kahvaltısı yapamıyorum diyen pek çok kişi bulunuyor. Hatta belki siz de o kişiler arasında yer alıyorsunuz. Ancak sabah kahvaltısının faydalarını acaba tam olarak biliyor musunuz? Biz sizlere ilerleyen bölümlerde bu konu hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Hem, sabah kahvaltısı yapamıyorum diyen bir kişi ne yapmalı; hem de sabah kahvaltısının faydaları nelerdir sorularının yanıtlarını birlikte gözden geçirelim.

Gün içerisinde almamız gereken bir miktar vitamin, mineral, karbonhidrat ve protein var. Sabah kahvaltısı yapamıyorum demek yerine, bu besinlerin bir kısmını sabah kahvaltısında alırsanız, kendinizi gün içerisinde çok daha enerjik hisseder ve yorulmazsınız. Bununla birlikte, Almış olduğunuz kaloriyi, gün içerisinde hareket ederek yakarsınız. Sabah kahvaltısı ile metabolizmanızı da hızlandırdığınızı belirtmeden geçmemeliyiz. Kısacası, boşuna değildir günün en önemli öğünü olması…

Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var: Güne kahve ile başlayan da, poğaça ile başlayan da, yumurta olan bir sofrada bulunan da sabah kahvaltısı yaptığını düşünüyor. Günümüzde doğal besinleri bulmak konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak, elinizden geldiğince işlenmemiş gıdaların yer aldığı, peynir, zeytin, domates, salatalık, reçel, yumurta… gibi yiyeceklerin yer aldığı bir sabah kahvaltısı, gün içerisinde çok daha sağlıklı olmanızı olanaklı hale getirecektir.

Eğer sabah kahvaltısı yapma alışkanlığınız yoksa, işe ilk olarak bir şeyler yemekle başlayın. Bu poğaça da olabilir. Önemli olan sabahları yemeye alışmak. Sonrasında da yediklerinizi sağlıklı olanlarla değiştirin. Ve tembellik etmeyin. Biraz sabırlı olursanız, sabah kahvaltısının faydaları arasında yer alan, kilo kontrolüne faydasından da yararlanmış olacak ve kısa süre içerisinde sonuçlarını göreceksiniz. Gün içerisinde daha az acıkmanızı ve gereksiz atıştırmalıklarla yüksek kaloriler almanızı sabah kahvaltısı önleyecektşr.

Az yiyerek değil, sık yiyerek ve dengeli beslenerek zayıflar ve sağlıklı olursunuz. Bu anlamda çalışmalı ve buna yönelik davranışlar sergilemeli, yediklerinizi doğru seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası