Nasıl Kilo Alırım Diyenler İçin İştah Açan Bitkiler

Eğer, nasıl kilo alırım diyen; ve zayıf olduğundan şikayetçi olan pek çok okurumuz arasında siz de yer alıyorsanız, yazımız içerisinde sizler için, iştah açan bitkiler, ve iştah açan besinlerden söz edip, sonrasında da iştah açıcı bitki çayını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. İştah açan bitkiler, ve iştah açan besinler, nasıl kilo alırım diyenlerin, temel olarak, gün içerisinde almaları gereken yüksek kaloriyi onlara sağlayacağı için önerilmektedir. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Nasıl Kilo Alırım Diyenler İçin İştah Açan Bitkiler

*Adaçayı: Adaçayının yapraklarını kullanarak hazırlayacağınız çayı tüketmeniz halinde, iştahınız açılır, ve kilo almanız kolay bir hal alır. Bunun için bir bardak suyu kaynatmalı, sonrasında da içerisine adaçayının yapraklarını koyarak bardağın ağzını kapatarak ortalama beş dakika beklemelisiniz. Sonrasında, hazırlamış olduğunuz adaçayını süzerek, tüketimini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak adaçayı tüketimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir konu vardır ki o da, aktara gittiğiniz zaman alacağınız adaçayını paket halinde almanızın gerekliliğidir. Paketin üzerinde Tıbbi Adaçayı yazmasına ise özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde, adaçayı diye aldığınız bitki adaçayı çıkmayabilir, dolayısı ile yararlı etkilerinden faydalanamazsınız…

*Ardıç: İştah açan bitkiler arasında yer alan ardıçın meyvelerinden yararlanılmalıdır. Nasıl kilo alırım diyenlerin hazım sorunu yaşamaları da, tüketecekleri ardıç ile önlenmiş olacaktır.

*Biber: Özellikle yemeklerin, çorba, ya da salataların içerisine eklenecek olan acı biber, iştah açıcı etki göstermekte; ve tüketilen şeyin lezzetini arttırmaktadır.

*Enginar: Yemeklerinizin yanında tüketeceğiniz, çok az miktarda pişirerek hazırlayacağınız enginar salatası, hem iştahınızı açar, hem kalp, hem de karaciğer sağlığınızı korumaya yardımcı olur…

*Yaban Mersini: Meyvelerinden komposto hazırlayabileceğiniz gibi, müslilerinizin, ya da salatalarınızın içerisine de ekleyebilirsiniz. Yaban mersini sadece iştah açan bitkiler arasında yer almaz; aynı zamanda göz sağlığına da olumlu etkileri bulunmaktadır.

*Kişniş: İştah açan bitkiler arasında yer alan, ve bizler tarafından çok da tüketilmeyen kişnişin, çekizdekleri, ya da kurutulmuş halinden çay hazırlanarak tüketilebilir. Gerek duyulan sadece üç gramdır. Bir bardak kaynamış suyun içerisine atılarak ortalama on dakika ağzı kapalı şekilde demlendirilir; sonrasında da süzülerek içilebilir.

*Zencefil: Nasıl kilo alırım diyenler tarafından, günde iki kere içilebilecek olan zencefil çayının, kış aylarında karşılaşılan enfeksiyonlara karşı da yüksek faydası bulunmaktadır.

*Çörek Otu: Bal ile karıştırdığınız çörek otunu, yemeklerin sonrasında bir çorba kaşığı tüketmek, nasıl kilo alırım sorunuzun yanıtı olabilir.

*Greyfurt: İştah açıcı özelliği bulunmakla birlikte, ilaç kullanımı gerçekleştirenler tarafından tercih edilmemelidir. Bunun yanında, greyfurt zayıflamaya da yardımcı olduğu için, kilo almak isteyenler tarafından yine de tercih edilmemelidir.

*Karalahana: İştah açıcı özelliği bulunan karalahana da, zayıflamak isteyenler tarafından tüketilen bir bitki olduğu için, kilo almak isteyenler tarafından çok sık tercih edilmemelidir.

*Tarçın: Kan şekerini dengeleyen tarçının, çabuk acıkmanıza yardımcı olacağını belirtmeliyiz.

*İncir: Kilo almaya yardımcı olan incirin iştah açma özelliği de vardır.

*Mısır: Glisemik indeksi yüksek olan mısırı yemenizin sonrasında, kan şekeriniz hızlı bir şekilde yükseleceği için, kendinzi kısa zaman içerisinde aç hissedersiniz…

Nasıl Kilo Alırım Diyenler İçin İştah Açan Besinler

*Keçi Sütü: İçerisine pekmez karıştırılarak tüketilen keçi sütü, düzenli olarak alındığında, kilo almak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

İştah Açıcı Bitki Çayı

İştah Açıcı Bitki Çayı İçin Gerekli Malzemeler

*Bir tane zencefil kökü
*Bir tutam ısırgan otu
*Bir tutam biberiye
*Bir tutam altın otu

İştah Açıcı Bitki Çayı Tarifi

Bütün malzemeleri, bir bardak kaynamış suyun içerisine alın, sonrasında bardağın ağzını kapatıp hava almasını önleyerek dört dakika demlenmesini bekleyin. Ardından süzerek, içerisine bal, ya da şeker eklemek sureti ile içebilirsiniz. Özellikle sabah, ve akşamları içmeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası