Mide Asidini Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?

Mide asiti, hem reflünün artmasına neden olmakta, hem de, günümüzde pek çok kişinin başının belası olan ağız kokusuna sebebiyet vermektedir. Peki mide asidini azaltmak için ne yapılmalı? Yazımız içerisinde sizlere, mide asidini düşüren yiyecekler, ve mide asidini düşüren içecekler hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Bu sayede, hem ağız kokusu, hem de reflüden korunabileceksiniz… İşte o bilgiler:

Mide Asidini Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?

Zencefil: Mide asidini düşüren içecekler arasında yer alan zencefil çayı, tarihin en eski dönemlerine gittiğinizde dahi karşınıza çıkabilmektedir. Sadece zencefil çayı da değil, aynı zamanda yemeklerin içerisine eklenen zencefilin de mide asiti üzerinde etkisi bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Eğer zencefil çayı tüketerek mide asidini azaltmak isterseniz, günde 2 – 3 fincanı geçmemeniz gerektiğini de belirtmeliyiz.

Aloe Vera: Mide asidini düşüren yiyecekler arasında yer alan aloe verayı, az miktarda yemeklerinize ekleyerek, bitkinin iyileştirici etkisinden yararlanabilir; ve mide asitini azaltabilirsiniz.

Muz: Genellikle mide asidini düşüren yiyecekler arasında etkili bir yere sahiptir. Ancak, muzun zaman zaman reflüyü tetiklediği de bilinmektedir. Bu nedenle, eğer mide asiti probleminize reflü de eşlik ediyorsa, muzdan yardım almadan önce doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Kavun: Pek çok kişi, kavunun sindiriminin zor olduğunu düşünse de, pH değeri yüksek olan bu meyvenin, mide asiti üzerinde olumlu etkisinin bulunduğu bilinmektedir.

Maydanoz: Pek çok mide probleminin etkili çözümleri arasında yer alan maydanozun, mide asiti için de iyi olduğunu, bunun için çiğ olarak tüketilebileceği gibi, salatalarda da yer verilebileceğini belirtmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası