Lifli Gıda Nedir? Lifli Gıdalar Ne İşe Yararlar?

Lifli gıdalar, pek çok diyette tüketikmesi özellikle istenilen gıdalardır. Yani, lifli gıdaların ismini sıklıkla duyarız. Peki lifli gıda nedir? Lifli gıda türleri nelerdir? Lifli gıdalar nelerdir? Lifli gıdalar ne işe yarar? Tüm bu soruların yanıtlarını, ve çok daha fazlasını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilecek, kısacası, lifli gıdaları yakından tanıyacaksınız. İsterseniz daha fazla zaman kaybetmeden, hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye, ve lifli gıdaları tanımaya başlayalım…

Lifli Gıda Nedir?

İçeriğinde lif bulunan gıdalar lifli gıdadır. Lif ise, bağırsak enzimleri tarafından sindirimi gerçekleştirilemeyen gıda içeriğidir.

Lifli Gıda Türleri Nelerdir?

Lifli gıdalar, suda çözünür lifli gıda, ve suda çözünmez lifli gıda olmak kaydı ile ikiye ayrılmaktadır. Suda çözünür lifli gıda ile, suda çözünmez lifli gıdanın yararları birbirinden farklıdır.

Suda Çözünür Lifli Gıda Nedir?

Suda çözünür lifli gıdanın içeriğinde yer alan lif, bağırsaklara kadar çözünmeden gelir; ve çözünürlük işlemi bağırsaklarda gerçekleşir. Bunun sonrasında çözünen madde, bir jel kıvamını alır.

Suda Çözünür Lifli Gıdalar Nelerdir? Suda Çözünür Lifli Gıdalar Ne İşe Yarar? Suda Çözünmez Lifli Gıda Nedir? Suda Çözünmez Lifli Gıdalar Nelerdir? Suda Çözünmez Lifli Gıdalar Ne İşe Yarar? Günde Ne Kadar Lif Alınmalı? Lifli Gıdaların Faydaları Nelerdir? Lifli Gıdaların Zararları Var Mıdır? —>

1 2 3 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası