Kurban Bayramında Beslenme Önerileri

Kurban bayramı 2015’e sayılı günlerin kaldığı bugünlerde, kurban bayramında nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtlarını da mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Kurban bayramında beslenme önerileri, herkesin aklında tutması gereken niteliktedir. Aksi halde, hem kilo artışları, hem sindirim sistemi ile alakalı pek çok problem gündeme gelebilir. O halde zaman kaybetmeden, kurban bayramında beslenmenin nasıl olması gerektiğini gözden geçirelim:

Kurban Bayramında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

• Her şeyin öncesinde kurban bayramı 2015’te, sofraların vazgeçilmesi olan lezzetli et yemeklerinin yanında, mutlaka bir sebze yemeği; ve salatanın olması gerektiğini aklınızda tutmalısınız. Öyle ki, her öğünde et yemek zorunda olmadığınızı da hatırlatmadan geçmemeliyiz.

• Kurban bayramında beslenme önerilerini her ne kadar vermiş de olsak, kimin ne kadar uyacağı meçhuldür. Bu nedenle, gün sonunda yürüyüş; ya da farklı egzersizler yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

• Toksinlerin vücut tarafından atılması; ve sindirim sisteminin düzenli çalışması adına gün içerisinde bol su içmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

• Kurban bayramında beslenme sırasında hazırlayacağınız et yemeklerinin, taze kesilen etlerden oluşmamasına dikkat edin. Kurbanın kesilmesinden hemen sonra tüketilmemesi, öncelikli olarak dinlenmesinin gerekliliği unutulmamalıdır.

• Eğer kolesterol hastası iseniz, kurban eti yeseniz dahi, etin yağlı olmamasına dikkat etmeli; ve sakatat tüketmemelisiniz.

• Taze etin pişmesinin zor olduğunu unutmayın. Bu nedenle düdüklü tencerelerden yardım alabilirsiniz. Ama eğer mangalda et pişirecek; ya da kavurma yapacaksanız, etin kısık ateşte, yavaş yavaş pişmesine izin vermeniz gerekmektedir.

• Et yemeği yiyeceğiniz öğünlerde, etin öncesinde mutlaka çorba için. Çorbanın sıcak, ya da soğuk olması ise önemli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası