Kalp Hastaları Nasıl Beslenmeli? Kalp Hastaları Ne Yemeli?

Bu yazımızda sizlere, kalp hastaları nasıl beslenmeli, kalp hastaları ne yemeli, ve kalp hastaları ne yememeli şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kalp hastaları nasıl beslenmeli, kalp hastaları ne yemeli, ya da kalp hastaları ne yememeli diyorsanız, zaman kaybetmeden, kalp hastaları için verilen beslenme önerilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:


Kalp hastalarının, beslenmelerinde, günlük almaları gereken enerjinin %30’unu yağlardan almaları gerektiğini belirtmeliyiz. Yağların ise karışık olması, yemeklerdeki vitamin; ve minerallerin, kalp hastaları tarafından daha kolay alımını olanaklı hale getirecektir. Bu nedenle, zeytinyağını sade olarak değil, soya, mısır… gibi yağlarla karıştırarak kullanmak faydalı olacaktır. Bunun yanında, bir kilo sebze ile hazırlanacak yemeklerin içerisine dört kaşıktan fazla yağ atılmaması gerektiğini de belirtmeliyiz. Ayrıca, et yemeklerinin içerisine yağ konulmaması gerektiğini de belirtmeyi unutmamalıyız.
Kalp hastaları ne yemeli sorusunun yanıtları ile, kalp hastaları nasıl beslenmeli sorusunun yanıtlarına bakarken şu detayı da belirtmemiz gerekmektedir. Vücut hareketlerinin ve metabolizmanın düzenli çalışması adına, gün içerisinde bol sıvı alınmalı; ve posası bol besinlerden yararlanılmalıdır. Komposto tüketiminin bolca gerçekleştirilmesi gerekirken, meyveler, sebzeler, tam tahıllı besinlerin tüketiminin de gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Kalp hastaları ne yememeli sorusunun yanıtları arasında, kolesterolü bol besinlerden uzak durulmasının gerektiğini belirtmeliyiz. Haftada üç sefer balık tüketimi gerçekleştirilmelidir; ve bunun her seferinde 120 gram balığa eş olması gerektiği de unutulmamalıdır. Kırmızı et tüketimi de, yine her defada 120 gram olmak kaydı ile, haftada iki sefer gerçekleştirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası