Kadınlarda Doğurganlığı Arttırmanın Yolları

Bu yazımızda sizlere, kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler; ve kadınlarda doğurganlığı arttıran bitkilerden söz etmeye çalışacağız. Günümüzde, hamile kalmanın çok da kolay bir durum olmadığını, çevresel faktörlerin, kadınların hamile kalma olasılığını azalttığını biliyoruz. Fakat, sağlıklı beslenme ile arttırılabilir doğurganlık oranlarından söz etmek mümkündür. Bu nedenle size, kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler; ve kadınlarda doğurganlığı arttıran bitkilerden söz edeceğiz…

Kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler arasında ilk olarak, sıvıyağ ile yapılan yemeklerden söz etmemiz gerekmektedir. Kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler arasında, katı yağ; ve tereyağ ile yapılan yemekler yer almamaktadır, ve hamile kalma sürecini hızlandırmak isteyen kadınların bu yağlardan uzak durmaları gerekmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler arasında kızartmalar da yer almamaktadır. Bu nedenle, kızartmalardan uzak durup, buğulama, haşlama; ve fırınlama yöntemleri ile hazırlanan yemekleri tüketmek önerilmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttıran bitkiler arasında, uygun oranlarda tüketildikleri sürece, badem, ceviz, ve fındıktan söz etmek gerekmektedir. Bu bitkiler, yağ asitlerince zengindir; ve gereken etkiyi kısa zamanda göstermeleri muhtemeldir.
Kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler arasında balık da yer almaktadır. Mümkünse, protein gereksiniminin balık ile karşılanması önerilmektedir. Eğer mümkün değilse, protein gereksiniminin balık yağından karşılanmasına önem verilmesi gerekmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttırmanın yollarından bir diğeri de düzenli olarak kan tahlili yaptırmaktır. Yaptırılan kan tahlilleri ile, vücudun hormon, ve mineral seviyelerinin ölçülmesi önerilmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttırmanın yollarından bir diğeri de, demir açısından zengin olan besinlerin tüketilmesinin gerekliliğidir. Bu nedenle, yeşil yapraklı sebzelerden, kurubaklagillerden, tavuk, yumurta; ve kırmızı etten yararlanılması önerilmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttırmanın yolları arasında, işlenmiş gıdaların bulunduğu besinlerden uzak durulmasının gerekliliği de yer almaktadır.
Kadınlarda doğurganlığı arttırmanın yolları arasında, kafein içeriği bulunan kahve, ve çay gibi içeceklerin, gereğinden fazla tüketilmemesinin gerekliliği de yer almaktadır. Günde iki fincandan fazla kahve ve çay tüketmemeniz önerilmektedir.
Kadınlarda doğurganlığı arttırmanın yolları arasında, alkol; ve asitli içeceklerden uzak durulmasının gerekliliği de yer almaktadır.
Kadınlarda doğurganlığı arttıran besinler arasında, folik asit bakımından zengin olan besinler de yer almaktadır: yeşil yapraklı sebzeler, süt, yumurta, badem, ceviz; ve fındık gibi besinler buna örnek niteliği taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası