H Vitamini Faydaları

Bu yazımızda sizlere H vitamini hakkında pek çok bilginin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız. Adını çok sık duymadığınız, ama aslında saç sağlığı, ve cilt sağlığı açısından çok önemli olan H vitaminini siz Biotin olarak biliyor olabilirsiniz. Peki H vitamini nedir? H vitamini hangi besinlerde bulunur? H vitamini faydaları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtları için zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…

H Vitamini Nedir?

Genellikle reklamlarda adını sıklıkla duyduğunuz Biotin, aslında H vitaminidir. H vitamini olarak isimlendirilmesinin nedeni ise, Almanca’da saçın Haar; cildin de Haut olmasından kaynaklanmaktadır. Yani başka bir ifade ile, Biotin aslında B7 vitamini olmakla birlikte, güzellik için gerekli olmasından dolayı, Almanca’da saç, ve cilt kelimelerinin H harfi ile başlaması dolayısı ile H vitamini adını almış bulunmaktadır.

Vücutta depolanma özelliği bulunmayan H vitamini suda çözünen vitaminler arasında yer almakla birlikte, diğer B vitaminlerinin etkilerini de gösterebilmektedir. Saçınızın; ve cildinizin sağlıklı olması; aynı zamanda diğer pek çok faydası dolayısı ile de H vitaminini kullanmanız önerilmektedir. Keşfi 1940’lı yıllarda gerçekleştirilmiştir.

H Vitamini Faydaları

• Şeker hastası iseniz, ve kan şekerinin dengelenmesini istiyorsanız, uyguladığınız diyabet tedavisine ek olarak H vitamininden de destek alabilirsiniz. Aynı zamanda, H vitamininden almış olduğunuz destek ile, şeker hastalığına bağlı olarak gelişebilecek problemlerin de önüne geçmiş olursunuz.

• Zayıflamak istiyor, ancak gün içerisinde yeterli kalori yakımını gerçekleştiremiyorsanız yine H vitamini faydalarından yararlanabilirsiniz. Çünkü bu şekilde, gün içerisinde daha fazla kalori yakmanız olanaklı hale gelmiş olur. Kısacası H vitamini, zayıflamaya yardımcı etki gösterir.

• Kanda bulunan kolesterol seviyesi yüksek ise, bunun H vitamini ile dengelenmesi durumu söz konusudur.

H Vitamini Faydaları, H Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? H Vitamini Eksikliği, H Vitamini Ne Kadar Alınmalı? —>

1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası