Gece Acıkınca Yenebilecek Şeyler

Gece Acıkınca Yenebilecek Şeyler

Gece acıkınca yenilebilecekler nedir sorusunun yanıtlarını pek çoğumuz merak ediyoruz. Çünkü uzmanlar bize, akşam belirli bir saatten sonra bir şey yemememiz gerektiği uyarısında bulunuyor. Ancak mevsim adım adım kışa yaklaşıyor ve dolayısı ile geceler uzuyor. Gece acıkınca yenebilecek şeyler hakkında bilgi sahibi olursak, hem diyabete meyil vermemiş olur; hem zayıflama diyetlerimizi bozmaz; hem sindirim sistemimizin istemediğimiz tepkiler vererek uykumuzu kaçırmasına engel oluruz.

Gece Acıkınca Yenilebilecekler Nedir?

■ Antep Fıstığı: Gece acıkınca yenebilecek şeyler listesinin ilk sırasında yer alan Antep fıstığının içeriğindeki kalori miktarı yüksek olsa da, bir küçük avuç yediğinizde, başka bir şey yeme isteğinizi giderebilir. Ve buna ek olarak içeriğinde melatonin bulundurmaktadır. Söz konusu melatonin, Antep fıstığını yedikten sonra rahat uyumanıza yardımcı olur.

■ Orman Meyveleri: Tüm meyveler iyi ve sağlıklı olsa da, çilek, ahududu, böğürtlen, dut… gibi orman meyveleri çok daha sağlıklıdır, en azından gece acıkınca yenebilecek şeyler arasında kendilerine önemli bir yer edinirler. Şekerli tatları ile tatlı ihtiyacınızı karşılar, ama kan şekeriniz üzerinde pek etki göstermezler. Buna ek olarak rahat uyumanıza yardımcı olurlar. Antioksidan içeriğine sahip olmaları dolayısı ile de gece uyku sırasında kendini yenileyen vücudunuza destek olurlar.

■ Kabak Çekirdeği: Gece acıkınca yenilebilecekler nedir sorusunun yanıtları arasında yer alan kabak çekirdeği, hem tokluk hissi vererek başka şeyler yeme isteğinizi azaltır; hem de içeriğinde bulunan Tritofan sayesinde uykuya daha kolay geçmenizi olanaklı hale getirir.

■ Tarçınlı Yoğurt: Tarçın, düşen kan şekerinizin yükselmesini sağlarken, yoğurt içerisine karıştırdığınızda da size tokluk hissi verecektir. Buna ek olarak isterseniz yanında bir elma da yiyebilirsiniz. Süzme yoğurt ile yapacağınız tarçınlı yoğurt sizin için daha lezzetli de olabilir.

■ Badem Ezmesi: Sadece bir kaşık badem ezmesinin içeriğinde 100 kalori vardır, ama sağlıklı yağlar da içerir ve bununla kalmayıp nefsinizi köreltmeye yeter. Gece acıkınca yenebilecek şeylerin arayışı içerisinde iseniz ve bu durumu sık sık yaşıyorsanız, diyetinizin 100 kalorisini gece yiyecekleriniz için ayırabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.