Canan Karatay Haşimato Diyeti Hastaları Kahvaltıda Ne Yemeli

Canan Karatay Haşimato Diyeti Hastaları Kahvaltıda Ne Yemeli

Canan Karatay haşimato diyeti internet ortamında pek çok kadın ve erkek tarafından en sık araştırılan konular arasında yer alıyor. MaviBoncuğum olarak bugibi konulara sitemiz içerisinde sıklıkla yer verdiğimizi biliyorsunuz. Başarılı isim Canan Karatay’ın vermiş olduğu diyet önerilerini de zaten daha önce sizlere aktarmıştık. Linklere tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz:

Canan Karatay hipotiroid diyeti
Karatay diyeti
Hipotiroid hastalarının zayıflama deneyimleri

Daha çok orta yaşlı kadın ve erkeklerde görülen haşimato hastalığı ilerlediğinde tiroid bezi üzerinde etkili olmaya ve tiroid hormonunun az üretilmesine neden olmaya başlar. Bu durum beraberinde ilk olarak hipotiroid hastalığını getirir. Hastalar kendilerini sürekli yorgun hissetmeye başlar ve nedenini anlamadan kilo alırlar.

Canan Karatay haşimato diyeti ise haşimato hastalığının tedavisine destek oluyor ve hastaların tedavi sürecini daha kolay geçirmelerini destekliyor. Haşimato hastaları her şeyin öncesinde glutensiz beslenmek durumunda kalıyorlar ve ekmek yemeleridahi sıkıntı yaratabiliyor. Siz de bu gibi sorunlar yaşıyorsanız konuyu takip edin.

Canan Karatay Haşimato Diyeti

Canan Karatay haşimato diyeti olarak belirtilen özel bir beslenme şekli bulunmuyor. Ancak bu hastalık öyle bir hastalık ki tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken gıdalar belli. Bu durumu diyabet hastalarının şeker tüketmemesi gerektiği gibi düşünebilirsiniz.

Haşimato Hastaları Kahvaltıda Ne Yemeli

Canan Karatay Haşimato Diyeti

Haşimato genetik bir hastalık değildir. Hücrelerin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Ve hücreler genellikle 3- 6ay arası bir zaman diliminde yenilenirler. Yani haşimato hastalığının iyileşmeyeceğini düşünmek büyük bir yanlış olur. Hücreler sağlıklı birşekilde yenilenirse,genetik olmayan hastalıklarda da iyileşme gözlemlenir. Bu bilgiler Canan Karatay‘a aittir.

Özel bir Canan Karatay haşimato diyeti bulunmasa da Canan Karatay’ın sağlıklı beslenme önerilerine uyarak hücrelerin sağlıklı yenilenmelerini sağlayabileceğinizi düşünebiliriz. Bu anlamda sağlıklı beslenme önerilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

• Tüketilmemesi gereken besinler: Mısır şurubu, çikolata, rafine şeker gibi şekerli besinler,ananas ve muz gibi glisemik indeksi yüksek gıdalar, baklagiller, bulgur, pirinç, kuru meyveler, kuru yemişler, patates, patlıcan, biber, domates, arpa, alkol, kahve, mantar, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi gluten içeren gıdalar.

• Tüketilmesi önerilen besinler: Ispanak, marul, pırasa, kabak, havuç, armut, elma, yer elması, portakal, kırmızı et, tavuk, balık, baharatlar, hindistan cevizi sütü, hindistan cevizi yağı…

Ayrıca her sabah ve akşam aç karna bir çorba kaşığı taze zencefil suyu içmek de haşimato hastalığının tedavisini destekleyen önerilerdendir.

Haşimato Hastaları Kahvaltıda Ne Yemeli?

Haşimato hastaları kahvaltıda ne yemeli? Her şeyin öncesinde aç karna bir çorba kaşığı taze zencefil suyu içmelisiniz. Bunun sonrasında kahvaltınızı meyvelerle yapabilir, hindistan cevizi sütü içebilirsiniz. İçeriğinde gluten bulunduğu için ekmek tüketmek yerine, marketlerde satılan glutensiz yiyecekleri tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Haşimato hastaları kahvaltıda ne yemeli sorusuna yanıt olarak Canan Karatay haşimato diyeti içerisinde yer alan diğer besinleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Örneğin ıspanağı hindistan cevizi yağı ile kavurup tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.