Bu Aylarda Hangi Balıklar Yenir? Mayıs Haziran Temmuz

Bu yazımızda sizlere, bu ayda hangi balık yenir; ve bu aylarda hangi balık yenir sorularının yanıtları arasında yer alan Mayıs, Haziran, ve Temmuz aylarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, Mayıs, Haziran; ya da Temmuz ayları için bu aylarda hangi balıklar yenir; ya da bu ayda hangi balık yenir diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi birlikte gözden geçirelim:

Mayıs ayı için bu ayda hangi balık yenir diyenler, kalkan, karagöz, pisi, ve barbunya balıklarını sizler için önerebiliriz. Bununla birlikte, özellikle barbunya balığının Mayıs ayında yağlı olduğunu, ancak tava şeklinde hazırlanabildiğini belirtmemiz gerekmektedir.
Haziran ayı için bu aylarda hangi balıklar yenir diyenler arasında yer alıyorsanız, barbunya, tekir, mersin, ve levrek balıklarını tüketmenzi öneriyoruz. Levrek balığının özellikle kuyruk kısmının tavada güzel olacağını belirtmekle birlikte, barbunya balığının da bu mevsimde ızgara olarak tüketilmesini öneriyoruz. Mersin balığını haşlama şeklinde tüketmeniz de bir diğer önerimiz oluyor. Tekir balığını her şekilde hazırlayarak yiyebilirsiniz.
Temmuz ayına gelip de bu ayda hangi balık yenir dediğimizde ise, izmarit, barbunya, lüfer, ve tekir balıklarından söz ediyoruz, ve bu balıkların tamamını ızgara olarak pişirmenizi öneriyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası