Bu Aylarda Hangi Balık Yenir? Bu Ayda Hangi Balık Tutulur?

Bu yazımızda sizlere, bu ayda hangi balık yenir; ve bu aylarda hangi balık yenir sorularının yanıtlarını vermekle birlikte, bu ayda hangi balık tutulur sorusunun da yanıtını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, Kasım, Aralık, Ocak ayları için, bu aylarda hangi balık yenir; ya da bu aylarda hangi balık tutulur diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Kasım ayı için, bu ayda hangi balık yenir diyenler, torik, palamut, lüfer, barbunya gibi balıkları tercih edebilirler. Genel olarak Kasım ayında tüketilebilecek olan balıkların haşlamasının yapılması önerilmektedir. Ama lüfer; ve barbunyanın ızgarasının yapılmasının önerildiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Bu ayda hangi balık tutulur diyenler, palamut; ve torik gibi balıkların bu dönemde yağlı olduklarını bilmelisiniz.
Bu aylarda hangi balık yenir diyenler için Aralık ayından söz edecek olursak, hamsinin, istavrit, uskumru, barbunya, gümüş, tekir… gibi balıkların bu ayda tüketilebileceğini belirtmemiz gerekir. Bu ayda hangi balık tutulur diyenler, hamsi, uskumru; ve istavrit tutabileceklerini bilmelidirler. Uskumrunun ızgarada, barbunyanın fırında, tekirin; ve istavritin ise tavada yapılması gerektiğini de unutmamalısınız.
Hemen Ocak ayı için de bu aylarda hangi balık tutulur sorusunun yanıtlarına bakalım: Hamsinin Ocak ayında bolca bulunduğunu belirtmeliyiz. İstavrit, tekir, uskumru, barbunya gibi balıklar da Ocak ayı için, bu ayda hangi balık yenir sorusunun yanıtı olabilmektedir. Barbunya, tekir, ve uskumru tavada yapılmalıdır. Uskumrunun ızgarasının da iyi olacağını belirtmemiz gerekmektedir. Kırlangıç haşlama, istavrit ise ızgara olarak Ocak ayında tüketilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası