B2 Vitamini İçeren Besinler Ve B2 Vitamini İçeren Yiyecekler Nasıl Tüketilmeli?

Sizlere daha önceki yazılarımızda B2 vitamini ile ilgili detaylı bilgilerden söz etmeye çalışmıştık. Bu yazımızda da, B2 vitamini nelerde var sorusunun yanıtları arasında yer alan, B2 vitamini içeren besinlerin nasıl tüketilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. B2 vitamini içeren besinler, vitamin değeri kaybedilmeden nasıl tüketilir, vitamin değerinin kaybedilmemesi adına neler yapmak gerekir, birlikte bakalım:

B2 vitamini içeren besinler; ya da B2 vitamini içeren yiyeceklerin pişirilmesi sırasında, B2 vitamini içeren besinlerin içeriklerinde bulunan B2 vitamini suya karışmaktadır. Bu nedenledir ki, içeriğinde B2 vitamini içeren besinleri pişirdiğiniz suları kesinlikle atmamalı, ve mutlaka değerlendirmelisiniz.
B2 vitamini içeren yiyeceklerin tüketilmesi sırasında, mümkünse çiğ tüketim önerilmektedir. Bunu gerçekleştiremeyeceğiniz bazı yiyecekler de B2 vitamini nelerde var sorusunun yanıtları arasında yer almaktadırlar, işte bu durumda, B2 vitamini içeren besinlerin pişirilmesi için haşlama yönteminin seçilmesi doğru olmaktadır.
B2 vitamini içeren yiyecekleri pişirme sırasında, haşlama yöntemi ile birlikte, zaman zaman da ızgara kullanabilirsiniz. Bizim size, vitamin değerini kaybetmemesi adına yiyecekleri, olabildiğince az pişirmeniz gerektiği şeklinde bir önerimiz var. B2 vitamini nelerde var sorusunun yanıtları arasında yer alan karaciğer ise, pişirilme süresi en kısa olan yiyecekler arasında yer almalıdır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası