Ağustos Eylül Ekim Bu Ayda Hangi Balıklar Yenir?

Bu yazımızda sizlere, bu ayda hangi balık yenir, bu aylarda hangi balık yenir; ve bu ayda hangi balıklar yenir sorularının yanıtları arasında yer alan Ağustos, Eylül; ve Ekim aylarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden, Ağustos, Eylül, ve Ekim ayları için, bu ayda hangi balık yenir, bu aylarda hangi balık yenir; ve bu ayda hangi balıklar yenir sorularının yanıtlarından söz edelim:

Ağustos: Barbunya, tekir, lüfer, ve kofana balıkları Ağustos ayında tüketilebilmektedir. Barbunya, Ağustos ayında, senenin en güzel zamanını yaşamaktadır. Izgara şeklinde tüketilmesi önerilmektedir. Tekirin ise, tavası da ızgarası da Ağustos ayında iyi olmaktadır. Izgara olarak tüketilebilecek olan Ağustos ayının diğer balıkları ise kofana ve lüferdir. Bununla birlikte, Ağustos ayında yenilebilecek olan, ve ismini sayamadığımız diğer balıkların haşlama şeklinde tüketilmesi gerekmektedir.
Eylül: Kılıç balığı, tekir, kofana, izmarit, ve barbunyanın da Eylül ayında yenilebilen balıklar arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Belirttiğimiz balıkların tamamının Eylül ayında ızgara şeklinde hazırlanması gerekmektedir. Bunun yanında, kılıç balığının şişte hazırlanması önerilmektedir, ve defne yaprağı ile hazırlanması gerektiği belirtilmektedir. Eylül ayında tüketilebilecek olan, adını sayamadığımız diğer balıkların haşlama şeklinde yapılması önerilmektedir.
Ekim: Palamut, tekir, lüfer, kılıç balığı, kofana, barbunya… gibi balıklar, Ekim ayında tüketilebilecek olan balıklar olmakla birlikte, hepsinin de, ızgarası yapılabilir; aynı zamanda bu balıkların haşlama olarak da tüketilebileceklerini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası