Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Sitemizde sizlere sürekli olarak, sağlıklı beslenme ile ilgili konular hazırlamaya çalışıyoruz, ama şu da bir gerçek ki, mutlu insan sağlıklıdır, ve bir insan, hayatındaki kişilerle, özellikle de eşiyle mutludur… İşte bu noktada ortaya beden gücü çıkar… Beden gücünün artması, afrodizyak etkisi yaratan yiyeceklerle çok da mümkün olabilir… Peki afrodizyak etkili yiyecekler nelerdir? Yazımız içerisinde sizlere afrodizyak etkili yiyeceklerin neler olduğundan söz edeceğiz…

Afrodizyak Etkili Yiyecekler Nelerdir?

• Roka: Beden gücünün azalması bazen, dış ortamdan vücuda gelen toksinlere bağlı olabilir. Roka ise, hem antioksidan, hem de mineral deposu koyu yeşil yapraklı bitkiler arasında yer almaktadır; ve vücuda giren toksinlerin atılımına yardımcı olabilir. Söz konusu bu buruk tadlı yeşilliğin, afrodizyak etkili yiyecekler arasında yer aldığı, bundan yirmi yüz yıl önce de biliniyordu; hala da bilinmekte…

Afrodizyak Etkili Besinler

• Zeytinyağı: Ne kadar sağlıklı bir yağ olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Gerek zeytin, gerekse zeytinyağının antioksidan özellikleri, sağlığı olumlu yönde etkiler, ve söz konusu bu olumlu etki beden gücünün artmasını sağlar. Şöyle de diyebiliriz: Afrodizyak etkisi yaratan yiyecekler, sağlığa iyi gelen yiyeceklerdir.

• Avokado: İçeriğinde yoğun E vitamini bulundurması dolayısı ile avokado, Aztekler zamanından bu yana beden gücünü iyileştirmek adına kullanılmaktadır. E vitamini, hem yüksek enerji seviyesinin düşmesini önler, hem de, romantizmin doruklarına ulaşılmasını olanaklı hale getirir.

• İstiridye: İstiridyenin içeriğinde bazı amino asitler; ve bununla birlikte yüksek oranda Çinko bulunmaktadır. Söz konusu amino asitler dolayısı ile kadınlık; ve erkeklik hormonlarının artmasını sağlayan istiridye, Çinko sayesinde hem doğurganlığı; hem de romantik olabilme süresini arttırmaktadır.

Ayranın Faydaları

• Muz: Bromelain içeriği ile, afrodizyak etkili yiyecekler arasında yer alan, ve testosteron hormonu seviyesini arttıran muz, bununla birlikte Potasyum; ve B vitamini içeriğine de sahiptir. Bu sayede enerji seviyesini koruduğunu belirtmek gerekir.

• İncir: İçeriğinde yüksek oranda antioksidan, ve Potasyum bulunduran incir, bu sayede hem karşı cinse olan isteği arttırır, hem de enerji seviyesini yükseltme etkisi gösterir.

• Çikolata: Özellikle siyah çikolata, yani Bitter, beyinde Dopamin salgılanmasını arttırmaktadır, dolayısı ile, daha çok zevk; ve keyif alma durumu söz konusu olurken, mutluluk seviyesini arttıran çikolata aynı zamanda, sadece kokusu ile bile, duyguların harekete geçmesini destekleyebilir.

Balık Ve Yoğurt Beraber Yenir Mi?

• Kahve: İçeriğinde kafein bulunan kahve, bu sayede hem daha hızlı kalp atışı; hem de daha yüksek kan akışını olanaklı hale getirmesi dolayısı ile afrodizyak etkili içecekler arasında yer almaktadır. Özellikle kadınların beden gücünü daha fazla arttırdığını da belirtebiliriz, ama kahvenin kullanım miktarının abartılmaması da önemlidir.

• Bal: İçeriğinde Bor minerali bulunduran bal, bu sayede hem testosteron, hem de östrojen seviyelerinin artmasını olanaklı hale getirmektedir. Enerji seviyesinin yükselmesine olan katkısını da belirtmeden geçmemeliyiz.

• Acı Biber: Canlandırıcı etkisi ile bilinen acı biber, beyinde endorfin salgılanmasını sağlamakta, terlemeyi arttırmakta, kalbin daha hızlı atmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır ki, acı biber, kişinin, birliktelik sırasında daha uzun süre uyanık kalmasını olanaklı hale getirmektedir.

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Besinler

• Karpuz: İçeriğinde bolca su, şeker; ve likopen bulunduran karpuz, şeker ile enerji seviyesini yükseltirken, likopen sayesinde damarları rahatlatır; ve kan dolaşımını hızlandırır. Su ile de, susuzluk dolayısı ile yorgun düşebilme ihtimalini ortadan kaldırır. Bu nedenle karpuzun da afrodizyak etkisi yaratan yiyecekler arasında yer aldığını belirtmemiz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası