Afrodizyak Etkili Besinler

Beden gücü, erkekler için gurur kaynağı niteliğinde olup, bunu kendilerine bir hedef haline getirir, hatta afrodizyak etkili besinleri de bu nedenle, insanlığın ilk dönemlerinden beri kullanırlar. Günümüze kadar gelen, afrodizyak etki yaratan yiyecekler; ve afrodizyak etkili yiyecekleri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Siz de beden gücünüzün yüksek olmasını istiyorsanız, hemen yazımızın devamını gözden geçirmeye başlayabilirsiniz.

Afrodizyak Etki Yaratan Yiyecekler
Afrodizyak Etkili Yiyecekler
Afrodizyak Etkili Besinler

• Sarımsak: Allicin içeriği dolayısı ile sarımsak, kan akışını arttırdığından dolayı enerjiyi yükseltir; ve dayanıklılığı arttırıcı etkisi dolayısı ile Antik Mısır çağlarından bu yana, her ne kadar kötü kokusu olsa da kullanılmaktadır. Birliktelik öncesi, beden gücünü arttırmak için sarımsak yiyip, sonrasında dişlerinizi fırçalayarak, nefesi ferahlatan sprey, bir de parfüm kullanmak, hiç de kötü bir fikir olmayacaktır.

• Bal: Bal, içeriğinde bulunan yoğun B vitamini sayesinde, hem kan; hem de ihtiyaç duyulan testesteron seviyesini arttırır. Antik İran döneminde, ve Ortaçağda, yeni evlenen çiftler, tüm içeceklerine bir ay boyunca bal karıştırmakta idiler. Bu sayede artan beden gücüne, dolayısı ile de sağlam evliliğin temellerinin atıldığına inanmakta idiler. Balayı tabirinin de buradan geldiği düşünülmektedir.

• Zencefil: Afrodizyak etkili besinler arasında yer alan zencefil, duyguları harekete geçiren, vücudu ısıtarak, kan akışını tüm vücuda eşit şekilde dağıtan bir bitki olarak bilinmektedir. Tüm hormonları etkisi altına alan zencefili, kan sulandırıcı ilaç kullananların dikkatli kullanması gerekirken, bağırsak sağlığı adına da fazla tüketilmemesi gerektiğini unutmamalısınız.

• Yer Mantarı: Kokusu dolayısı ile aromasına güzellik katan yer mantarının, çok fazla bulunmaması dolayısı ile lüks kabul edildiğini belirtmeliyiz. Roma, ve Antik Yunan dönemlerinde de afrodizyak etki yaratan yiyecekler arasında yer alan yer mantarının, bu etkisinin nereden kaynaklandığına dair bir bilgi elde edilmiş değildir.

• İncir: Kleopatra, beden gücünü, ve güzelliğini arttırmak için incir tüketimi gerçekleştirirmiş… Antioksidan etkisi olan, ve kan ile kalp hücrelerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlayan incir, bu nedenle afrodizyak etkili yiyecekler arasında yer almaktadır.

• Hurma: Amino asit, vitamin; ve mineral bakımından zengin olan hurmanın, tatlı olması; ve etli yapısı dolayısı ile Nijerya; ve İran’da, çok eski dönemlerden bu yana, beden gücünü arttırmak adına kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir.

• Meyankökü: Cinsiyet hormonlarının, meyan bitkisi ile benzerlik taşıdığı, yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuştur. Özellikle kadınların beden gücünü arttırdığına inanılan meyankökü, Antik Çin, ve Mısır döneminden bu yana sıklıkla kullanılmaktadır. Kadınların, maden suyunun içerisine meyan kökü karıştırarak içmeleri, oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

• Böğürtlen: Kadınların birliktelik isteğini erkeklerin ise daha fazla sperm hücresi üretebilmesini sağlayan böğürtlen, bu etkileri, içeriğinde bulundurduğu Çinko sayesinde gerçekleştirmektedir. Libidonun, böğürtlen sayesinde arttığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası