Aç Karnına Yenmemesi Gerekenler

Aç Karnına Yenmemesi Gerekenler

Hepimiz zaman zaman aç kalıyor, sonrasında da kendimizi, ya evimizin mutfağında bulunan atıştırmalıkların arasında, ya da pastanelerde, lokantalarda buluyoruz. Fakat, aç karnına yenmemesi gerekenler konusunda ne yazık ki yeterince bilgi sahibi değiliz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, aç karnına yenilmemesi gerekenlerin neler olduğundan söz edeceğiz. Karnım aç diyorsanız dikkat, bunlardan uzak durmalısınız…

Aç Karnına Yenilmemesi Gerekenler
Aç Karnına Yenmemesi Gerekenler

• Karnım aç diyorsunuz; ve mide problemleriniz var… O halde, pastane ürünlerinden, daha doğrusu, içerisinde maya bulunan yiyeceklerden uzak durmalısınız; çünkü mide ağrısına neden olurlar.

• İçerisinde şeker bulunması dolayısı ile tatlı çeşitlerinden de uzak durmalısınız… Çünkü, pankreas, yükselen insülin seviyesine tepki verecek, sonuçta, şeker hastalığı ile dahi uğraşmak durumunda kalabileceksiniz.

Balık Ve Yoğurt Beraber Yenir Mi?

• Mide ağrısına, mayanın, aç karna tüketildiğinde neden olduğunu söylemiştik. Yoğurt yapımında da maya kullanılır. Bu nedenle, karnım aç diyen biri yoğurt, ve içerisinde maya bulunan, kefir gibi diğer süt ürünlerinden de uzak durmalıdır.

• Meyveler, lif kaynağı olmaları, ve içeriklerinde doğal şeker bulundurmaları dolayısı ile sağlığa faydalı olsalar da, armutun aç karna tüketilmemesi gerektiği unutulmamalıdır; mide rahatsızlıklarına neden olabilir.

• İçeriğinde tannik asit bulunduran domates, midede asit üretimine neden olup, sonrasında da mide ülserine sebep olabilme ihtimali dolayısı ile, aç karna yenmemesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Afrodizyak Etkili Besinler

• Yeşil sebzeler, ve salatalık da aç karnına yenmemesi gerekenler arasında yer alır. Çünkü söz konusu bu sebzeler, midede asit salgılanmasına, gaza; ve karın ağrısına neden olabilirler.

• Kande bulunan Magnezyum seviyesini hızla yükselterek, kalp sağlığını olumsuz etkileyebilecek olması dolayısı ile muz da, aç karnına yenilmemesi gerekenler arasında yer almaktadır.

• Midedeki asit üretimini arttıran bir diğer yiyecek grubu da, içeriğinde baharat bulunan yiyeceklerdir. Söz konusu bu yiyeceklerin boş karna tüketilmesi mideye zarar vermektedir.

• Karnım aç diyor, ve bunun üzerine asitli soğuk içecekler tüketiyorsanız, yine yanlış yapıyorsunuz demektir, çünkü mide bu nedenle, gereksinim duyduğu kanı alamaz, ve sonrasında tüketilen yiyeceklerin hazmını zor gerçekleştirir.

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Besinler

• Mide gazı, reflü, ve ülsere neden olan bir diğer meyve grubu da turunçgillerdir. Söz konusu meyveler, içeriklerinde asit bulundurmaları dolayısı ile mideye zarar verirler.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.