Yaz Depresyonu Ve Mevsimsel Depresyon Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, mevsimsel depresyon, özellikle de yaz depresyonu ile ilgili bilgilerden söz ederek, mevsimsel depresyon, ve yaz depresyonundan nasıl kurtulabileceğiniz ile ilgili ipuçlarını sizlerle paylaşacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de mevsimsel depresyon, ve yaz depresyonundan şikayet ediyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Mevsimsel depresyon, ve yaz depresyonundan korunmanın en etkili yolu, güne erken başlamaktır. Çalışanlar zaten bunu yaptıklarını düşünüyorlarsa, daha da erken kalkarak bir yürüyüş ile, alacakları temiz havayı depolayarak güne başlayabilirler. Çalışmayanlar ise, nasıl olsa günün kendilerinin olduğunu düşünmemeli, ve saat 10 – 11’lere kadar uyumamalılar. Aksi halde tüm gün miskin geçecektir.
Ev ya da iş ortamında, bulunduğunuz yere temiz havanın dolması adına perdelerin kalın olanlarından kurtulmanız gerektiğini de belirtmeliyiz. Bununla birlikte, kendinizi olabildiğince açık ortamlarda yapılabilecek aktivitelere dahil etmenizin de önemli olduğunu belirtmeyi unutmamalıyız. Ne kadar çok gün ışığı, ve temiz hava alırsanız, yaz depresyonundan o kadar kolay kurtulacağınızı unutmamalısınız.
Mevsimsel depresyondan korunmak adına, içinizi yakacak içeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Özellikle kahve, alkollü içecekler gibi şeylerden uzak kalmanız sizin adınıza önemli. Bunun yerine su, ve daha sağlıklı sıvı içecekler tüketmenizde yarar var. Mesela bitki çayları, ya da doğal, taze sıkılmış meyve suyu tüketimine önem verebilirsiniz. Ayran içmek, yaz aylarında kaybettiğiniz tuzu size geri verebileceği gibi, rahat giyinmeye de önem vermeniz gerektiğini belirtmeliyiz.
Açık havada yapabileceğiniz etkinliklere dahil olmakla birlikte, ağır egzersizlerden de kesinlikle uzak durmalısınız. Yiyecekleriniz olabildiğince hafif olmalı, ve bunun yanında, trafik, ya da diğer ortamlardaki gereksiz tartışmalardan da mutlaka kaçınmalısınız. Yaz depresyonundan kurtulmak için, yazın tatil olduğu düşüncesinden kurtularak, yapacak işler edinirseniz, aklınızı gereksiz şeylere de takmamış olacağınızı unutmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası