Telehipnoz Ve Telefonda Hipnoz Hakkında Bilgiler

Son günlerin en ilgi çekici konusu olan Telehipnoz ile ilgili bilgileri kısaca yazımız içerisinde sizlere aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Telehipnoz, telefonda hipnoz olarak aktarılan, ve tıpta dahi kullanılan bir durum olarak belirtilmektedir. Telehipnpz; ya da telefonda hipnoz olarak aktarılan durum ile herkesin karşı karşıya kalabileceğini belirterek, telehipnoz ile ameliyatların; hatta diş çekimlerinin bile yapılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

Telefonda hipnoz için herkesin tehlikede olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Ve dolandırıcıların yeni taktiğinin de telehipnoz olduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir. Peki telehipnozda ne yapılır, telefonda hipnoz nasıl olur? İşlemin yapıldığı saatler bellidir; ya sabahın çok erken saatinde, hedef kişi uykudan yeni uyandığında yapılır; ya da akşamın geç saatlerinde, kişinin çok uykusu var; ve günün yorgunluğunu üzerinden atamaması dolayısı ile dikkatini toparlayamadığı zamanlarda yapılır.
Telefonda hipnoz işleminde kişilere ardı ardına çok yoğun bilgiler verilerek, bu bilgiler sayesinde kişilerin mantıklı düşünmeleri engellenir. O kadar yoğun bilgiler verilir ki, bu an itibari ile, telefonunuz açık olduğu sürece, karşınızdaki insanların kontrolü altında olabilirsiniz. Ve bunun yanında şu detayın da unutulmaması gerekir ki, arka fondan gelen sesler tamamen gerçeğin yansımasıdır. Kimse bu tuzağa düşmeyeceğine dair kendisinden emin olmamalı, herkes bu konuda çok dikkatli olmalıdır.
Telehipnozdan nasıl kendinizi koruyabilirsiniz? Her şeyin öncesinde, etki altında kalmamak adına, konuştuğunuz kişinin sesine güvenmiyorsanız, kesinlikle konuşmayı daha fazla uzatmadan telefonu kapatmalısınız. Bir buluşma noktası vermeniz gerekiyorsa bu yer karakol gibi, halka açık, ve kendinizi koruyacağınız bir yer olmalıdır. Size verilen bilgiler aklınıza yatmıyorsa kesinlikle bu bilgileri kabul etmemeniz gerekmektedir. Bir kişi ile telefonda saatlerce konuşmanız gerekiyorsa, bunu yapmayın; ve mutlaka bir kaç dakika ara vermeniz gerektiğini bilin. Bu konuşmalardan mutlaka, sizin haricinizde bir kişinin daha haberi olsun. Ve eğer tüm bunları yapabileceğinize güvenemiyorsanız, mutlaka bir psikolojik destek almayı deneyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası