Nasıl Sakinleşirim? Sakinleşmenin Yöntemleri Neler?

Nasıl Sakinleşirim? Sakinleşmenin Yöntemleri Neler?

Bu yazımızda sizlere, nasıl sakinleşirim sorusunun yanıtları arasında yer alan sakinleşmenin yolları, ve sakinleşimenin yöntemlerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, zaman zaman da olsa, nasıl sakinleşirim, ya da nasıl sakinleşebilirim diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sakinleşmenin yolları, ve sakinleşmenin yöntemleri ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Nasıl sakinleşirim, ya da nasıl sakinleşebilirim diyen kişilerin, ilk olarak neden sakinleşmeleri gerektiğini bulmaları gerekmektedir. Bu nedenle, sakinleşmenin yolları arasında ilk önce şu detaydan söz etmemiz gerekmektedir: Rahat bir sandalyeye oturun. Sırtınızı arkanıza iyice yaslayın. Ayaklarınızı yere sağlam bir şekilde basın. Sonrasında kollarınızı iki yanınıza serbestçe bırakın. Bu şekilde bulunduğunuz ortamın sessiz olmasının önemini ise unutmayın. Şimdi yapmanız gereken derin nefesler almak. Ve bu nefesleri alırken vücudunuzun hangi bölgesinde ne hissettiğinizi düşünmeye çalışın. Başınızdan başlayın, ve ayaklarınıza kadar vücudunuzu yavaş bir şekilde dolaşın. Düşüncelerinizle elbette. Sonrasında da, vücudunuzun hangi bölgesinin gergin, ve sakinleşmeye ihtiyaç duyar halde olduğunu bulmaya çalışın.
Sakinleşmenin yöntemleri arasında yer alan diğer detayı ise şu şekilde aktarmamız gerekiyor: Yine rahat bir yere oturun, az önce belirttiğimiz uygulamayı gerçekleştirin mesela; sonrasında ise, kafanızda, sizin için problem yaratan tüm sorunları canlandırın. Ardından da hepsini, gözlerinizi kapatmak sureti ile gözünüzün önünden film şeridi gibi geçirip, sonrasında da zihninizden çıktıklarını gözlerinizle görün. Bu problemlerin aklınızdan çıktığını gözlerinizle gördüğünüzü düşünmek, sizin için, nasıl sakinleşebilirim sorusunun yanıtı olabilir.
Derin nefesler alın, ardından yavaş bir şekilde birden ona kadar sayın. Sonrasında aldığınız nefesleri yavaş bir şekilde verin. Gözleriniz kapalı bir şekilde, duygularınızın ne şekilde değiştiğine odaklanmaya çalışın. Daha sonra ise, nefes alma işlemini vücudunuz kendi kendine yaparken siz, o anda neler yapmak istediğinizi düşünün; ve ardından bulunduğunuz yerden kalkarak, özgür bir şekilde, yapmak istediğiniz şeyleri yapmaya başlayın…

Eski Yorumlar
 1. Murat 61
  • Ömer
 2. Reyhan
  • Almina
 3. betül
  • Almina
 4. ayşenarmanoğul
 5. Anonim
  • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.