Kendimi İyi Hissetmenin Yolları

Aslında hiç birimizin hayatında her şey yolunda gitmiyor. Her gün, en az iki farklı okuyucumun, eski sevgilisi ile barışmak istediğini; ya da eşinin kendisinden neden soğuduğunu öğrenmek istediği ile ilgili yorumlar almaktayım. Bunun yanında, maddi sıkıntılar, iş ile ilgili problemler… ve çok daha fazlası, zaman zaman kendimizi eleştirmemize neden oluyor. Ve bu da önce psikolojik, sonra da ruh sağlığı ile ilgili sorunlara yol açıyor. Aslında kendimi iyi hissetmenin yolları hepimizin kendi elinde. Yazımız içerisinde sizlere, kendimi iyi hissetmek için neler yapabilirim, kendimi iyi hissetmek için ne yapmalıyım gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz. Her gün kuracağınız sadece beş basit, ama sihirli cümle ile, kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Kendimi İyi Hissetmek İçin Neler Yapabilirim?
Kendimi İyi Hissetmek İçin Ne Yapmalıyım?

■ Her sabah “Hayallerime inanıyorum” diyerek güne başlayın ve aklınızın çok güçlü olduğunu unutmayın. Kendinize ve hayallerinize inandığınız sürece, gerçekleşmeyecek hiç bir hayaliniz yoktur.

Moral Bozukluğu Nasıl Geçer?

■ Bir ayna alıp karşısına geçin, bir dakika boyunca bu aynaya bakın. Sonrasında da baktığınız size, “Seni Çok Seviyorum” deyin. Kendinizi olduğunuz gibi kabul eder ve severseniz, etrafınızdaki insanların da sizi ne kadar sevdiğini görebileceksiniz.

■ Bu hayatın, sizin hayatınız olduğunu unutmayın. İyisi ve kötüsüyle, her şey sizin için ve her şey sizden dolayı… Bu nedenle şu cümleyi içtenlikle söyleyin: “Bu Hayat Benim Hayatım Ve Yaşadığım Her Şeyin Sorumluluğu Bana Ait” Mutsuzluklarınız olduğu zaman kendinizi suçlamayın; mutlu olduğunuz zaman suçlamadığınız gibi…

Mutlu Olmak İçin Yapılabilecekler

■ Hayatınıza giren iyi ya da kötü insanların hepsine teşekkür edin. Hayatınıza giren iyi insanlara teşekkür etmenizin nedeni, onların size iyilik yapmaları ise, kötü insanlara teşekkür etmenizin nedeni de, size kötülük etmeleri, size kötünün ne olduğunu öğretmeleri olsun. Her şeyin bir sebebi olduğunu unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası