Depresyondan Korunma Ve Depresyondan Korunmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere depresyondan korunma ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Depresyondan korunmak için bilmeniz gerekenleri yazımız içerisinden öğrenebilir; ve kendinize göre depresyondan korunma önlemleri alabilirsiniz. Depresyondan korunmak için her şeyden önce bilmeniz gerekiyor ki, vitamin eksikliği yaşamamalısınız. Depresyondan korunmak için yaşamamanız gereken vitamin eksikliğini üç kategoride toplayabiliriz:

B1 vitamini eksikliği, B3 vitamini eksikliği, ve B12 vitamini eksikliğinden kendinizi korumak sureti ile, depresyondan korunma anlamında önemli adımlar atabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Peki bu vitamin eksikliği sorunlarına karşı kendinizi nasıl korursunuz?
B1 vitamini eksikliğinden dolayı depresyon sorunu yaşamak istemiyorsanız, bolca tahıllı besinler, meyve; ve sebzeler, bir de pirinç tüketimi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
B3 vitamini eksikliği dolayısı ile depresyon sorunu yaşamak istemiyorsanız, sık olarak tüketmeniz gereken besinler arasında kırmızı et, yumurta, peynir, ve sütün yer aldığını bilmeniz gerekmektedir. Kırmızı et, B12 vitamini eksikliği yaşamak istemeyen kişilere de önerilmektedir. Depresyondan korunmak için B12 vitamini eksikliği yaşamak istemeyen kişilerin ayrıca, böbrek; ve karaciğer tüketimine de ağırlık vermeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası