Bipolar Bozukluk Nasıl Anlaşılır? Bipolar Bozukluk Belirtileri

Bipolar Bozukluk Nasıl Anlaşılır? Bipolar Bozukluk Belirtileri

Bu yazımızda sizlere, adı Nurseli İdiz ile birlikte daha çok gündeme gelen bipolar bozukluk hakkında bilgiler vermeye, bipolar bozukluk nasıl anlaşılır; ve bipolar bozukluk belirtileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Bipolar bozukluk belirtilerini anlatmadan önce, Nurseli İdiz’in başına gelen üzücü, fakat, basın tarafından çok fazla gündeme getiren olayı onaylamadığımızı da belirtmek isteriz. Bipolar bozukluk, sadece Nurseli İdiz değil, pek çok insanda mevcut bulunan, fakat, Nurseli İdiz, ünlü bir isim olduğu için onunla gündeme gelen bir psikolojik sağlık problemidir. Psikolojik sağlık problemi denildiğinde ise, biraz durup düşünmemiz gerekir, maddi sorunlar, eşler arasında sık karşılaşılan problemler… pek çok insanın zaman zaman psikolojik sorunlar yaşamasına neden olmaz mı? Şimdi bipolar bozukluk nasıl anlaşılır, ve bipolar bozukluk belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan bipolar bozukluk belirtilerine baktığımızda, pek çoğumuz, bu belirtilerden bazılarını taşıdığını fark edecek…

Manik depresif sorunlar genel olarak bipolar bozukluk olarak tanımlanıyor. Bipolar bozukluk sorunu olan kişiler, çok ani bir şekilde neşeleniyor, ya da üzülüyorlar. Bu dönemi atlattıklarında ise, normal hayatlarını yaşamaya devam ediyorlar. Bipolar bozukluk, manik depresif hastalık olduğu için, mani nöbetleri, ve depresyon nöbetleri ile kendisini gösterir. O halde, manik depresif hastalık belirtileri, ya da bipolar bozukluk belirtilerine birlikte göz atalım; bakalım bipolar bozukluk nasıl anlaşılır, bipolar bozukluk belirtileri nelerdir? İşte bipolar bozukluk belirtileri:
Çok fazla neşeli, ya da aşırı öfkeli olmak, bipolar bozukluk belirtileri arasında yer alırken, sinirlilik de bipolar bozukluk belirtileri arasında yer almaktadır. Kişilerin zaman zaman, her zaman olduğundan farklı davranmaları da bipolar bozukluk belirtileri arasında yer almaktadır.
Bipolar bozukluk nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarına baktığımızda, kişilerin düşüncelerinin, dolayısı ile de konuşmalarının hızlandığını görürüz. Bunun yanında, fiziksel aktiviteler de, hızlı enerji artışı ile birlikte artış göstermektedir. Bipolar bozukluk belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında, kişinin, daha az uyumak istemesinden de söz etmek gerekmektedir.
Bipolar bozukluk belirtileri arasında, kişinin güç, ve yeteneklerini abartarak, gerçek dışı bir şekilde anlatmasından da söz etmek gerekmektedir. Karşı cinse olan ilgi de bipolar bozukluk ile birlikte artış göstermektedir. Bipolar bozukluk belirtileri arasında yer alan bir diğer şey de, yanlış şeylerin kullanımına yönelik ilginin artmasıdır, alkol bu yanlışların başında gelmektedir. Uyku ilaçları kullanımı da bipolar bozukluk belirtileri arasında yer almaktadır. Bipolar bozukluk belirtileri gösteren kişiler, her şeye öyle bir müdahale ederler ki, öfkelenip sinirlenmemizin nedeni haline gelebilirler.
Bipolar bozukluk belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında, kişinin kendisini sürekli üzgün; ve endişeli hissetmesinden de söz etmek gerekmektedir. Kötü düşünmek, sürekli ümitsiz olmak, kendini değersiz, ve suçlu hissetmek, günlük aktivitelerle daha az ilgilenme isteği duymak, unutkanlık, karar vermekte zorlanmak, konsantrasyon zorluğu yaşamak, kilo alımı, kilo kaybı, iştah durumunda bozukluk, intihar girişimleri, ölümü sürekli düşünmek, kişinin kendisinde var olmasa bile kronik ağrı, ve hastalıklar yaşamak da, bipolar bozukluk belirtileri arasında yer almaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.