Reçetesiz Öksürük Şurubu Alınır Mı? Fiyatı Ne Kadar?

Reçetesiz Öksürük Şurubu Alınır Mı? Fiyatı Ne Kadar?

Reçetesiz öksürük şurubu havaların soğuması ve dengesizleşmeye başlaması ile birlikte internet ortamında sık olarak aranmaya başladı. Çünkü nereye baksak birilerinin öksürdüğüne tanık olabiliyoruz. Bu durumun tek nedeni havalar da değil aslında. Bir yandan okulda çocuklar birbirlerine hastalık bulaştırabiliyorlar.

Diğer yandan da kapalı mekanlara çok sık takılmaya başladık. Kalabalık ortamları da geride bıraktığımız 29 Ekim itibari ile pek çoğumuz konser tadında soluduk. Bu nedenle pek çoğumuz öksürüyor; çoğumuz da gribiz. Ve doktora gitmeden bu sorundan kurtulabilmek adına reçetesiz öksürük şurubu aramasını internet ortamından yapabiliyoruz.

Fakat burada unutmamamızgereken bazı durumlar var. Bunların ilki ise doktorların son dönemlerde öksürüğü hemen kesmek yerine neden kaynaklandığını bulmak istemeleri. Bir diğer neden ise öksürük şuruplarının dayan etkileri olması. Örneğin X bir öksürük şurubu alacaksınız, reçetesiz satılıyor ve kalp sağlığı üzerinde olumsuz etkileri var.

Eğer eczacınız size kalp ile ilgili bir probleminiz olup olmadığını sormazsa ya da sizyakın zamanda bir Kardiyoloji uzmanına gitmediyseniz var olan bir probleminizi bilmemeniz halinde sadece bir öksürük şurubu dolayısı ile kalp krizi geçirebilirsiniz. Ve son günlerde televizyonlarda haber konusu olan bir duruma da değinmek istiyoruz.

Bazı öksürük şuruplarının içeriğinde bulunan bir maddenin pek çok çocuk ölümüne neden olduğu bulundu. Ülkemizde de internet üzerinden satılan öksürük şuruplarına karşı bu anlamda dikkatli olunması gerektiği uyarısı sıklıkla yapıldı. Tüm bu riskleri göze almak zorunda mısınız?

MaviBoncuğum içerisinde daha önce paylaşmış olduğumuz bazı konular ilginizi çekebilir.
Evde öksürük şurubu nasıl yapılır?
Öksürük için bitkisel çözüm önerileri

Reçetesiz Öksürük Şurubu

Reçetesiz öksürük şurubu alarak sağlığınızı riske atmak zorunda değilsiniz. Kaldı ki bu tarz şuruplar zaten genellikle bitkisel başlığı altında satılıyorlar. Pek tabii bitkileri kendiniz bulup, ev ortamında kendi öksürük şurubunuzu kendiniz yapabilir, temizlik ve sağlıklı olduğundan da emin olabilirsiniz.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Alınır Mı

Reçetesiz Öksürük Şurubu

Bu anlamda kullanılması önerilen ilk bitki ise siyah turp. İçerisine bal konularak tüketilmesi halinde sadece öksürük değil, bronşit ve diğer solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği belirtiliyor. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve içeriğinde bol miktarda C vitamini bulundurduğu da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Reçetesiz öksürük şurubu olarak kullanabileceğiniz siyah turplu balı nasıl hazırlayacağınızı da şu şekilde açıklayabiliriz:

• İlk işiniz siyah turpu yıkamak olsun.

• Ardından tepesini kesin ve küçük bir delik oluşturun.

• Sonrasında bu turpu bir bardağın içerisine, tepesi üstegelecek şekilde yerleştirin.

• Açmış olduğunuz delikten içeri bir miktar bal koyun.

• Ve bu şekilde 12 saat bekleyin.

Süre sona erdiğinde bardağın içerisine, turpun içerisinden bir sıvının süzüldüğünü göreceksiniz. Ve bu sıvı sizin rahatlıkla reçetesiz öksürük şurubu olarak tüketebileceğiniz sıvıdır.

Yemeklerden önce 2 – 3kaşık tüketirseniz, sonraki sabah öksürüğünüzün kesilmiş ve bronşlarınızın açılmış olduğuna şahit olabilirsiniz.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı

Reçetesiz öksürük şurubu fiyatı bir adet siyah turp ile içerisine koyacağınız az bir miktar balın fiyatından daha yüksek değildir. Elbette bir adet siyah turp alamayacağınız için bir kilo turp,az bir miktar bal için küçük bir kavanoz bal almanız gerekebilir. Fakat bu durum sizi hazırlayacağınız reçetesiz öksürük şurubu fiyatı artacak anlamına gelmez.

Bu aşamada bir de şu detayı düşünmeniz gerekir: fiyat konusunda fikir edinmek ve bütçenizi ona göre ayarlamak doğrudur. Ancak sağlık söz konusu olduğunda küçük masraflardan kaçmak, ilerleyen zamanlarda daha büyük masrafların açılmasına neden olabilir. Dolayısı ile mümkün olduğunca sağlığınızdan kısmamaya özen göstermelisiniz.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Alınır Mı?

Reçetesiz öksürük şurubu alınır mı? Evet alınır. Ancak içeriğinde Ephedrine ve Pseuephedrine isimli maddeleri içeren öksürük şuruplarının reçetesiz alınmaları durumu söz konusu değildir. Bu noktada farklı öksürük şuruplarını eczacınızdan talep edebilirsiniz.İnternet üzerinden sipariş de verebilirsiniz.

Fakat bize reçetesiz öksürük şurubu alınır mı diye sorarsanız, biz size bu konuda,ne kendiniz ne de çocuğunuz için böyle bir hata yapmamanız önerisinde bulunabiliriz. Bunun yerine bitkilerden, doğal besinlerden yararlanarak sorununuzu çözmeye çalışmalı ya da en doğru öneri için doktorunuza başvurmalısınız.

Reçetesiz öksürük şurubu kullanmayı düşündüğünüz zamanlarda zencefil çayı içmeyi de tercih edebilirsiniz. Zencefil acı tadı ilemikropların kırılmasına ve enfeksiyonlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.