Pratik Sağlık Bilgileri

Günlük hayatımızda hepimiz farklı sağlık problemleri ile, ani şekillerde karşılaşabilir ve genellikle de neyi nasıl çözeceğimizi bilemeyiz. Oysa aslında hepimizin karşılaşabileceği bu ani sağlık sorunlarını, pratik sağlık bilgileri ve pratik sağlık önerileri ile çözebiliriz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, karşılaşabileceğiniz sağlık sorunlarını nasıl çözebileceğinizden söz edeceğiz.

Pratik Sağlık Önerileri
Pratik Sağlık Bilgileri

■ Boğazım Gıdıklanıyor: Böyle bir boğaz gıdıklanması şikayetiniz varsa, yapmanız gereken tek şey: Kulağınızı kaşımak… Sorununuzun hemen çözüldüğünü göreceksiniz.

■ Sivrisinek Isırdı Çok Kaşınıyor: Sivrisinek alerjiniz varsa, yapmanız gereken tek şey, kaşınan yere biraz deodorant sıkmak. Kaşıntının hemen geçtiğini göreceksiniz.

Baş Ağrısının Nedenleri Neler Olabilir?

■ Migrenim Var Başım Çok Ağrıyor: Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey. Ellerinizi buzlu su içerisine koymak… Ağrının daha da şiddetlenmesini bu şekilde önleyebilirsiniz.

■ Başım Dönüyor: Baş dönmesi sorununuz, siz yatarken bile gündeme geliyorsa, vücudunuzda bir denge sorunu var demektir. Bu durumda ayağınızın birini yere basın. Ve böylece bekleyin. Vücudunuz dengesini bulacaktır.

■ Sürekli Uykum Var: Hep uykunuz olduğunu düşünüyorsanız, tutabildiğiniz kadarnefesinizi tutun ve sonra da bırakın. Uykunuz kısa zamanda açılacaktır.

Topuk Çatlağına Ne İyi Gelir?

■ Ezberlemem Gereken Şeyi Ezberleyemiyorum: Bir ezber yapmanız gerekiyor; ama hafızanızın zayıf olduğunu düşünüyorsanız, ezberlemek istediğiniz şeyi, gece yatmadan önce bir kaç kere okuyun. Sabah uyandığınızda, aklınızda daha çok şey kaldığını göreceksiniz.

■ Akne Oluşumunu Önlemek İstiyorum: Aslında akne oluşumunu önlemek çok kolay… Duştayken, akan sıcak suyu birden soğuğa çevirin. Bu uygulama gözeneklerinizin kapanmasını sağlayacak, akne oluşumunuz önlenecektir.

Burun Tıkanıklığını Geçirme Yöntemleri

■ Bayat Yiyecek Yemek İstemiyorum: Tazeyken aldığınız yiyeceklerin bayatlamaması için, dolaba yerleştirmeden önce, üzerine son kullanma tarihinin yazdığı not kağıtları yapıştırın. Böylece, neyi yememeniz gerektiğini daha kolay görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası