Pembe Kurdele Kapsamında Göğüs Kanserinin Belirtileri

Pembe kurdele, göğüs kanseri ile savaşmanın simgesi olarak, sadece Türkiye’de deği, dünyanın pek çok ülkesinde; her yılın Ekim ayında, yakalara takılmaktadır. Pembe kurdeleyi yakasına takan kişiler, ne kıyafetin rengine önem vermektedirler; ne de kadın ya da erkek oluşlarına. Pembe kurdele takmaktadırlar sadece; çünkü, pembe kurdelenin simgelediği göğüs kanseri ile savaş, herkesin günün birinde yaşayabileceği; belki de belli bir süre önce yaşadığı bir konudur. Bundan dolayı da, pembe kurdelenin, kim tarafından takılırsa takılsın yadırganmaması gerekmektedir.

<

Pembe kurdele kampanyası dahilinde pembe kurdele ile simgelenen göğüs kanseri ile savaş dahilinde, göğüs kanserinin belirtilerinden kısaca bahsetmek istersek, göğüs kanserinin erken teşhisi konusunda da göğüs kanseri risk grubuna bilgi vermiş oluruz. İşte göğüs kanserinin belirtilerinden bazıları:
İki haftadan uzun bir süre içerisinde, göğüste, ele gelen şişlikler hissedilirse, bunun, göğüs kanserinin belirtilerinden biri olduğunun hatırlanması gerekmektedir. En kısa zamanda bir doktora başvurmakta fayda görülmektedir.
Göğüs kanserinin belirtilerinden biri de, göğüs derisinde şişme, renk değiştirme; ve kalınlaşmadır.
Göğüs kanserinin erken teşhisi için, göğüs başında yer alan yara, kızarıklık ve kalınlaşmanın da dikkate alınması gerekmektedir.
Göğüs kanserinin erken teşhisinde, göğüs; ya da göğüsün başında oluşan çöküntüler de yer almaktadır. Göğüs kanserinin belirtilerinden olan bu durumu mutlaka dikkate alarak, bir uzmana başvurmak gerekmektedir.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında, göğüs şeklinin değişmesi de sayılmaktadır.
Göğüs kanserinin erken teşhisi için dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise, göğüs başında meydana gelen pozisyon değişikliğidir.
Göğüs başında bir akıntı oluşuyorsa, bunun da göğüs kanserinin belirtileri arasında olduğunu hatırlamak; göğüs kanserinin erken teşhisi için büyük önem teşkil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası