Nasıl Diş Fırçalanır? Doğru Diş Fırçalama Yöntemleri

Nasıl Diş Fırçalanır? Doğru Diş Fırçalama Yöntemleri

Ağız ve diş sağlığı konusunda diş fırçalamanın önemi genel olarak bilinmekle birlikte, diş sağlığını korumak için, sadece günde üç sefer diş fırçalamanın yeterli olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Diş sağlığını korumak için şunu yiyin, bunu yemeyin de demeyeceğiz, diş sağlığını korumak için nasıl diş fırçalanır sorusunun doğru cevabını bilmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz… Diş sağlığını korumak için, doğru diş fırçalama yöntemlerini bilmeniz gerekir. Peki doğru diş fırçalama yöntemleri nelerdir? Nasıl diş fırçalanır? İşte sorularınızın yanıtları…

Nasıl diş fırçalanır sorusuna yanıt olarak doğru diş fırçalama yöntemlerinde ilk bilmeniz gereken şey: diş fırçalamadan önce çenenizi üçe ayırmanız gerekmektedir. Çene kemiğinde, azı dişleri, keskin köpek dişleri; ve ön dişler bulunmaktadır… Peki bunun ardından nasıl diş fırçalanır? Doğru diş fırçalama yöntemlerini bilmezseniz, diş sağlığını korumak yerine, diş minesine zarar verebilirsiniz.
Nasıl diş fırçalanır? Ağız sağlığını korumak için, doğru diş fırçalama yöntemleri arasında ilk olarak, ılık su ile ağzınızı çalkalamanız gerekmektedir. Bu sayede, ağızda bulunan mukusun temizlenmesi sağlanmaktadır.
Nasıl diş fırçalanır sorusunun yanıtları arasında yer alan, doğru diş fırçalama yöntemleri arasında ilk olarak azı dişlerinin fırçalanması yer almaktadır. Azı dişleri, oval; ve düzenli hareketlerle fırçalanır. Doğru diş fırçalama yöntemleri arasında, diş fırçasının dişe çok fazla bastırılmasının bir yeri bulunmamaktadır. Aksine, diş fırçasını çok bastırmak, diş minesine zarar verecektir. Bu nedenle, doğru diş fırçalama yöntemleri ile, dişlerdeki yemek artıklarını temizlemek için, düzenli oval hareketler uygulamak yeterlidir.
Nasıl diş fırçalanır sorusunun doğru yanıtını vermeye devam ederken sırayı, üst tarafta yer alan çiğneme dişleri almaktadır; yine düzenli dairesel hareketler uygulanmalıdır.
Nasıl diş fırçalanır sorusunda, sıra ön dişlere geldiğinde, ön dişler hem yukarı aşağı; hem de dairesel hareketler ile fırçalanmalıdır.
Doğru diş fırçalama yöntemleri arasında yer alan bir diğer uygulama da, dişlerin iç kısımlarının dikey bir şekilde fırçalanmasıdır.
Diş sağlığını korumak için, diş doktorlarının bir diğer önerisi de diş ipi kullanımıdır. Diş ipi kullanımı ile, diş taşlarının önüne geçilebilir.
Diş ipi nasıl kullanılır? Diş ipi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı da, yine diş fırçalamada olduğu gibi narin; ve düzgün hareketlerin uygulanması gerektiği ile ilgilidir. Diş ipi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını da aldınız; ve ilk kez diş ipi kullanımı gerçekleştireceksiniz. Diş etlerinizin kanaması muhtemel; ve olağandır… Ama, diş eti kanamasının uzun süre devam etmesi, birtakım hastalıkların habercisi olabilir. Böyle bir durumda mutlaka doktorunuza başvurmalısınız…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.