Meyve Sularının Faydaları Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Bu yazımızda sizlere, meyve sularının faydalarından bahsedeceğiz. Meyve sularının faydaları hakkında bilgi sahibi olduğunuzda göreceksiniz ki, sağlıklı beslenme, ve sağlıklı yaşam için, meyve sularının faydalarından yararlanmanın önemi büyük. İşte biz de size, bu yazımızda bunu göstermeye çalışacağız… Meyve sularının faydaları hakkında, yazımızın sonunda çok daha bilgili olacaksınız.

Portakal suyunun faydaları: Bir bardak portakal suyunu içtiğinizde, günlük C vitamini ihtiyacınızın tamamını karşılıyorsunuz. Bununla birlikte, Folat, Potasyum, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, ve değişik farklı mineraller de portakal suyu ile birlikte vücuda alınıyor. Bundan dolayı, portakal suyunun faydaları arasında, kanser hücrelerinin gelişiminin önlendiğinden söz etmek gerekirken, portakal suyunun faydalarından bir diğerinin de kılcal damarların güçlenmesi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Kayısı suyunun faydaları: Bir bardak kayısı suyu içtiğinizde, günlük gereksinim duyduğunuz A vitamininin 1/3’ünü karşılamış oluyorsunuz. Kayısının içerisinde diyet posasının bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Bu anlamda kayısı suyunun faydaları arasında yer alan kabızlığın giderilmesi ile birlikte, bağırsakların sağlıklı çalışmasından söz etmek gerekiyor. Kayısı suyunun faydaları arasında, kolon kanseri riskinin azaltılması ve irritabi kolon sendromunun riskinin azaltılması, kalp hastalıklarının riskinin azaltılmasından söz etmek gerekiyor. Kayısı suyunun faydaları arasında şeker hastalığı riskinin azaltılmasından da söz etmek gerekirken, kayısı suyunun faydaları arasında şişmanlık riskinin azaltılmasından da söz etmek gerekiyor. Kayısı suyunun faydaları arasında aynı zamanda, diş hastalıkları, hemoroit, ve apandisit riskinin azaltıldığından da söz etmek önemli.
Üzüm suyunun faydaları: Üzüm suyunun içeriğinde A vitamini, B grubu vitaminler, C vitamini, demir; ve potasyumun bolca olduğundan söz etmek gerekiyor. Üzüm suyunun içeriğinde bulunan güçlü antioksidan etkisi gerekçesi ile, üzüm suyunun faydaları arasında, serbest radikallerle savaşmasından söz etmek gerekiyor. Yani üzüm suyunun faydaları arasında, vücuttaki yıpranmışlığın azaltılmasından söz edebilmek önemli. Üzüm suyunun faydalarından bir diğeri de vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahip olması.
Şeftali suyunun faydaları: Şeftali suyunun içeriğinde, güçlü antioksidanlar ile birlikte, A vitamini, C vitamini; ve A vitamininin aktive edilmesini sağlayan beta karoten bol miktarda bulunmaktadır. Şeftali suyunun faydaları arasında kalp ve damar hastalıklarından korumasını ilk olarak belirtmek gerekirken, şeftali suyunun faydalarından bir diğerinin de kanserden koruma özelliği olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Nar suyunun faydaları: Nar suyunun faydaları arasında kolesterolü dengelemesinden söz etmek gerekirken, nar suyunun faydalarından bir diğerinin de şekeri dengeleme özelliği olduğunu unutmamak gerekmektedir. Nar suyunun faydaları arasında yer alan bu etkiler, nar suyunun faydaları arasında kalp sağlığının da korunmasını olanaklı hale getirmektedir. Nar suyunun faydaları arasında ayrıca, kanser hücrelerinin gelişmesini durdurmasından da söz etmek gerekmektedir. Nar suyunun faydalarından bir başkası ise bağırsak parazitlerinin düşürülmesini sağlamasıdır.
Vişne suyunun faydaları: Vişne suyunun faydaları arasında ateşli hastalıkların tedavisinden mutlaka söz etmek gerekmektedir.Vişne suyunun içeriğinde bol miktarda potasyum; ve A vitamini bulunmaktadır. Vişne suyunun faydaları arasında, kandaki asitlenmenin temizlenmesini sağlayan etkisinden söz etmek gerekirken, vişne suyunun faydaları arasında midenin düzenli çalışmasını sağlamaktan, ve yine vişne suyunun faydaları arasında karaciğerin düzenli çalışmasından bahsetmekte yarar görülmektedir.
Elma suyunun faydaları: Elma suyunun faydaları arasında ilk olarak bağışıklık sistemini güçlendirmesinden söz etmek gerekiyor, çünkü elma suyunun içeriğinde B3 vitamini, E vitamini, ve potasyum bolca yer alıyor. Elma suyunun faydaları arasında kan şekerini düzenlemekten de bahsetmek gerekirken, elma suyunun faydalarından bir diğeri de baş ağrısına iyi gelen özelliği…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası