Mevsim Alerjisi Ve Alerjiye İyi Gelen Yiyecekler

Bu yazımızda sizlere, alerjiye iyi gelen yiyecekler, alerjiye iyi gelen bitkiler; ve alerjiye iyi gelen şifalı bitkiler ile, alerjiye iyi gelen çaylardan söz etmeye çalışacağız. Özellikle mevsim alerjisinin bolca yaşandığı bahar aylarında, doktorunuzun verdiği ilaçları ihmal etmeden, bu ilaçlara destek olarak, alerjiye iyi gelen yiyecekler, alerjiye iyi gelen bitkiler, ve alerjiye iyi gelen şifalı bitkiler ile alerjiye iyi gelen çaylardan yararlanırsanız, mevsim alerjisinin olumsuz etkilerinden daha kolay kurtulacağınızı göreceksiniz. O halde, alerjiye iyi gelen yiyeceklerden ilki ile bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:

Alerjiye iyi gelen yiyecekler ve alerjiye iyi gelen bitkiler arasında ilk olarak renkli meyvelerden söz etmemiz gerekmektedir. Renkli meyvelerin alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında yer almasının en temel nedeni, içeriğinde yoğun olarak antioksidan bulundurmasından kaynaklanmaktadır. Bu antioksidanlar sayesinde vücudunuz enfeksiyonlara, ve hastalıklara karşı kendisini koruyacaktır. Ayrıca, alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, içeriğinde C vitamini olan yiyeceklerden de yararlanmanız önerilmektedir, çünkü C vitamininin de mevsim alerjisine karşı etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle turunçgillerde, ve kivide bol miktarda C vitamini bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir.
Alerjiye iyi gelen yiyecekler, alerjiye iyi gelen bitkiler, yani alerjiye iyi gelen şifalı bitkiler arasında, yeşil sebzelerden de söz etmemiz gerekmektedir. Antioksidan içeriği, ve C vitamini bakımından zengin olan yeşil sebzeler arasında özellikle dolmalık biber, brüksel lahanası, kabak; ve brokoli, mevsim alerjisi problemi olanların işine yaramaktadır. İçeriğinde kuersetin miktarının yüksek olduğu yiyecekler de mevsim alerjisi, özellikle de göz yaşarması ile solunum yolu rahatsızlıklarına karşı iyi gelmektedir: lahana, soğan, ve karnabaharda, bol miktarda kuersetin bulunmaktadır.
Alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, yoğurt, ve kefirden mutlaka söz etmemiz gerekmektedir. Süt ürünlerinin içeriğinde yoğun olarak probiyotik bulunmakla birlikte, bu probiyotikler de özellikle polenlere karşı etkin bir savaş içerisine girmektedirler. Mevsim alerjisinin; ve bakterilerin, vücuttan süt ürünleri ile atılabilmesi oldukça kolaydır.
Alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, özellikle içeriğinde Omega-3 yağ asitlerini bolca bulunduran sardalya, ton balığı somon; ve levrekten söz etmek gerekmektedir, ki bu şekilde, mevsim alerjisinden korunmak daha kolay hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası