Meme Kanseri Riskini %40 Oranında Azaltın

Meme kanseri, her kadının, özellikle belirli bir yaştan sonra korkmaya başladığı; ve zaman zaman gerekli kontrollerin, belirlenen yaş grubundan sonraki kişiler tarafından yapılması gereken bir kadın hastalığı olarak bilinmektedir; ancak, meme kanserinin, sadece bir kadın hastalığı olmadığının da bilinmesinde fayda vardır. Erkekler, meme kanseri ile hiç karşılaşmıyor diye bir durum da söz konusu değildir. Meme kanserini önlemenin yolları hakkında bilgi sahibi olunduğu takdirde, her on meme kanserinin dört tanesinin önlenebileceğini belirten uzmanlar, meme kanserinin önlenmesinde bir takım yöntemleri bizlerle paylaşmaktadırlar:

<

Meme kanserini önleme yolları arasında ilk olarak, alkol kullanımının sınırlandırılmasından söz etmek gerekmektedir. Egzersiz yapmak da meme kanseri riskinin azalması için, uzmanların, meme kanserini önleme önerileri arasında yer almaktadır. Meme kanserini önlemenin en önemli koşullarından bir tanesi de düşük kilo olarak belirtilmektedir. Meme kanserini önlemede ayrıca, emzirmenin de büyük önemi olduğu, uzmanlar tarafından sıklıkla belirtilmektedir. Uzmanlar, meme kanserini önlemenin, yaşam tarzında yapılacak küçğk ve kolay değişikliklerle mümkün olduğunu, meme kanseri sorunundan korunmak isteyenlere hatırlatmaktalar.
Memekanseri sorunu ile baş etmek durumunda kalmamak için, meme kanserini önleme yolunda adım atmak isteyen kadınların, alkol tüketimini günde bir bardak ile sınırlandırmaları önerisinde bulunan uzmanlar, günde en az otuz dakika, herhangi bir egzersizi yapmaları gerektiğini, normalin altında kilolara sahip olmamak şartıyla mümkün olduğunca zayıf kalmalarını; ve en az altı ay emzirmeleri gerektiğini belirtiyor. Belirtilen unsurları kendinize yaşam tarzı olarak benimseyebilir; ve bu şekilde memekanserinden büyük ölçüde; %40 oranında uzaklaşmış olursunuz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası