Kurban Bayramı Tatili Sizin İçin Daha Güzel Geçebilir

Kurban bayramı tatili artık kapımızda. Kurban bayramı 2011‘i, kurban bayramı tatili şeklinde değerlendirmek isteyen kişiler, büyük ihtimalle tatil yolculukları yapacaklar; ve eğer gidilecek olan yer yakın bir yer de değilse, tatil yolculukları çekilmez bir hal alabilecektir. Oysa, kurban bayramı tatili için gerçekleştirecek olduğunuz tatil yolculuklarını daha çekilir bir hale de geitrebilirsiniz… Nasıl mı? Sorunsuz yolculuk için, tatil yolculuğu öncesinde yapabileceğiniz bir kaç hazırlıktan söz edelim sizlere; ve kurban bayramı 2011 sizin için zehir olmaktan çıkan bir kurban bayramı tatiline dönüşsün…

<

Sorunsuz yolculuk, sağlıklı yolculuk anlamına gelmektedir. Eğer kurban bayramı tatili için yapacağınız tatil yolculuklarının sorunsuz yolculuklar olmasını istiyorsanız, yola aç karna çıkmamanız gerekmektedir. Aç karna yola çıkan kişiler, araba, uçak; ya da tekne yolculukları sırasında mide bulantıları ile karşılaşabilirler; ve bu durum, sağlıklı yolculuk kavramından, ne yazık ki uzak bir kavramdır. Bundan dolayı, kurban bayramı 2011 tatili için yola çıkacak olan kişiler, yola çıkmadan önce, elma suyu, kraker; ya da ekmek gibi hafif şeylerle midelerini tok tutmalılardır.
Kurban bayramı tatili için yolculuk yapacak olan kişiler, yanlarında çocuklarını da götürüyorlarsa, çocukların camdan dışarıyı izleyebilecekleri bir yerde oturtulmasına dikkat etmelidirler. Bunun yanında, yolculuk sırasında, iki ya da üç saatte bir mola verilmesi önerilmektedir. Kurban bayramı tatili için yapılacak olan yolculuk sırasında çocuk gözlerini kapatarak dinlendirir; ya da uyursa, yolculuğu daha rahat geçecektir.
Kurban bayramı tatili için yola çıkarken, yanınızda mutlaka yedek giysiler bulundurun. Hele ki yanınızda, bebek ya da çocuğunuz varsa, yedek giysilerin önemi daha da çok artmaktadır. Terleme, kusma, kirlenmelere karşı bulundurulan yedek giysiler, kurban bayramı 2011 sırasında çok işinize yarayacaktır. Bununla birlikte, ağzı kapanabilen poşetler ve ıslak mendillerin de kurban bayramı tatili için yapılacak yolculuklar sırasında yanınızda olmasına önem vermeniz gerekmektedir.
Kurban bayramı tatili sırasında yanınızda bulunduracağınız şeylerin listesinde, kesinlikle sağlık malzemeleri de bulunmalıdır. Çocuğunuz yanınızda ise, ateş ölçer, ateş düşürücü fitil, böcek ısırıklarına karşı rahatlatan jel, biberon, mama, kaşık, kase, su bardağı… gibi gereksinimlerin de, sorunsuz yolculuklar için yanınızda olması gerekmektedir.
Kurban bayramı tatili sırasında yapılacak olan yolculuk boyunca sigara içemeyen kişiler, bu durumu kendileri için sorun haline getireceklerse, yolculuk öncesinde bir doktora danışmalı; ve nikotin içerikli sakız kullanımını gerçekleştirmelidirler. Tabi tavsiyemiz, sadece yolculuk sırasında değil; hiç sigara içmemeniz yönündedir.
Kurban bayramı 2011 tatili yolculuğu için yola çıktığınızda, derin toplar damar pıhtılaşmasına karşı kendinizi koruyun. Eğer otobüsle ya da uçakla yolculuk yapacaksanız, arada bir kalkıp koridorda yürüyerek egzersiz yapın. Yok kendi arabanızla gidiyorsanız daha kolay; arada bir mola verip, yürüyün. Bunun yanında, doktorunuza başvurarak, size bir ilaç vermesini de isteyebilirsiniz.
Kurban bayramı tatili 2011 için gideceğiniz yere uçakla gidecekseniz; ve kronik bir rahatsızlığınız da var ise, kesinlikle doktorunuza başvurup, gidip gidemeyeceğiniz ile ilgili bilgi alın. Yedi günlükten küçük bebeğiniz var ise de aynı durum geçerlidir. Eğer tüm rahatsızlıklarınıza rağmen uçağa binmenize, doktorunuz tarafından izin verildiyse, yanınızda tüm tahlil kağıtlarınızı, ilaçlarınızı, doktorunuzun telefon numarasını, size yapılan tıbbi müdahalelerin bilgilerinin yazılı olduğu kağıtları bulundurun. Eğer, şeker hastası iseniz, şekerinizin düşme riskine karşın yanınızda, şeker ve kraker gibi yiyecekler de bulundurun.
Uçak ile kurban bayramı tatiline gidecek olan kişiler, kulaklarında oluşabilecek basınç travmalarına karşı da önlem almalıdırlar. Örnek vermek gerekirse: uçağa binmeden önce ve uçaktan indikten sonra sakız çiğneyin. Bebeğiniz varsa, biberon ya da emzik emmesini sağlayın. Ya da doktorunuza başvurarak ilaç takviyesi isteyin.
Kurban bayramı 2011 öncesinde bineceğiniz uçak için uçak fobiniz olduğunu biliyorsanız, doktorunuza başvurun; ve sakinleştirici ilaç talebinde bulunarak, ilacınızı uçuş öncesinde mutlaka kullanın.
Kurban bayramı tatili öncesinde, tatil yolculuğu için yapılması gereken hazırlıkların arasında şunlar da yer almaktadır: İyi bir uyku, alkol tüketimi gerçekleştirmemek, ağır yiyecekler yememek, su için ve meyve suyu tüketin… Yolculuk sırasında da uyumaya özen gösterin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası