Kurban Bayramı Tatili 2022 Kurban Bayramında Kaç Gün Tatil?

Kurban Bayramı Tatili 2022 Kurban Bayramında Kaç Gün Tatil?

Kurban bayramı tatili 2022 bize doğru adım adım yaklaşıyor. Bildiğiniz gibi Ramazan bayramı tatili 2022 kaç gün sorusuna yanıt 9 gün olarak verilmemiş ve bizler de umutlarımızı kurban bayramına saklamıştık. Ve beklenen oldu. Bu bayram için beklenen 9 günlük tatil müjdesi verildi. Kurban Bayramı tatili 15 Temmuz ile birleştirilecek ve 9 gün sürecek.

Sitemiz içerisinde Kurban bayramı 2022 ne zaman sorusunun yanıtlarını paylaştık ve yine de belirtmemiz gerekirse 9 Temmuz 2022 itibari ile kurban bayramını kutlamaya başlayacağız. Ve Ramazan bayramından farklı olarak kurban bayramı 3 gün değil 4 gün sürecek. Yani 12 Temmuz 2022 bayramın son günü olacak.

Kurban Bayramında Kaç Gün Tatil

Kurban Bayramı Tatili 2022

Bayramın 1. günü olan 9 Temmuz Cumartesi gününe denk geliyor. Ancak her sene olduğu gibi bu sene de Kurban bayramı tatili 2022, arife gününün yarım günlük tatili ile başlayacak. Bayramın son günü olan 12 Temmuz ise Salı gününe denk geliyor. Ancak 15 Temmuz şehitleri de Cuma günü anılacağı ve bugün de resmi tatil olduğu için iki tatil birleştirilecek.

Bu noktada toplamda 9 günlük bir Kurban bayramı tatilinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Öğrencilerin bu durumdan etkilenmeleri söz konusu olmayacak. Elbette yaz okulları haricinde. Çünkü okullar zaten 17 Haziran 2022’de tatil olmuştu. Bu tatil hastaneler ve bankalar ile diğer devlet dairelerini ilgilendirecek…

Ve aslına bakarsanız 2022 yılında kutlanacak olan Kurban bayramı diğer yıllardan biraz daha farklı olacak. Çünkü akaryakıta ciddi oranda zamlar geldi. Ve bu zamlar beraberinde bilet fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun yanıtı için linke tıklayabilirsiniz.

Kurban Bayramı Tatili 2022

Kurban Bayramı Tatili 2022

Ancak yine de memlekete ya da tatile gitmek biraz zor olabilir. Bunula birlikte kurbanlık fiyatları da yükseldiği için bu sene kurban kesmekte de zorlanılabilir. Yine de tatile çıkacaksanız, erken alacağınız bazı önlemlerle tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Peki bu önlemler arasında neler var?

Kurban Bayramı Tatili 2022

Kurban bayramı tatili 2022 için yola çıkmadan önce karnınız kesinlikle aç olmamalı. Bunun için kraker, ekmek ya da elma suyu gibi hafif şeyleri tercih edebilirsiniz. Aksi halde uçak, araba ya da tekne tutması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Ve bu da tatile kötü başlamanız anlamına gelir ki muhtemelen bunu istemezsiniz.

• Çocuklarla yolculuk yapmak biraz zordur. Ancak siz çocuğunuz olmadan yola çıkmak istemeyen ebeveynlerdenseniz çocuğunuzun mutlaka camdan dışarıyı izlemesini sağlayın. zaman zaman da gözlerini kapatıp dinlendirmesini ya da uyumasını destekleyin. Ve hem o hem de kendiniz için en az 3 saatte bir mola verin.

• Yanınızda, valizdekinden hariç yedek giysiler olsun. Bunu kusma ya da üst kirlenmesi veya terleme için yapabilirsiniz. Çocuğunuz varsa durumun önemi daha da çok artar.

• Yanınızda mutlaka bulunması gerekenler arasında sağlık gereçleri de yer almaktadır. Özellikle çocuğunuz varsa ateş ölçer, yaşlı yakınınız varsa tansiyon aleti, çocuk için ateş düşürücü, böcek ısırıklarına karşı rahatlatan jel… her ihtimale karşı yanınızda bulunmalı…

• Uzun yolculuklar özellikle sigara tiryakileri için problem olabilir. Mola haricinde de sigara kullanmak isterseniz doktorunuza danışabilir ve içeriğinde nikotin bulunan sakızların kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Ama sizin için kurban bayramı tatili 2022 sigarayı bıraktığınız zaman dilimi olursa çok daha makbule geçer.

• Uzun yolculuklar sizin için derin toplar damar pıhtılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle uzun süre oturmamalı, otobüs ya da uçak koridorunda zaman zaman yürüyüş yapmalısınız. Kendi aracınızla yapacağınız yolculuklarda ise mola verip aşağı inerek yürüyüş yapmak sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Kurban Bayramında Kaç Gün Tatil?

Kurban bayramında kaç gün tatil sorusuna yanıt bulunmaya çalışılırken, sizlere bu bayram tatilini nasıl daha sorunsuz geçirebileceğinizi de anlatıyoruz. Tatil için 9 gününüz var. Bu kısacık zamanı mümkün olan en keyifli şekilde geçirebilmek için sorunları minimuma indirmek zorundasınız. Peki başka neler yapabilirsiniz?

• Kronik bir rahatsızlığınız ya da 7 günden küçük bebeğiniz varsa ve tatil için uçağa binmeniz gerekiyorsa mutlaka doktorunuzlagörüşüp, gidip gidemeyeceğinizi danışın. Gidebilecekseniz yanınızda ilaçlarınız ve hastalığınızla ilgili yapılan tahliller ve işlemler dahil her şeyin yazılı olduğu kağıtlarınızı alın. Şeker hastası iseniz şeker ya da kraker bulundurun yanınızda.

• Uçak yolculuğu sırasında kulağınızda basınç oluşabilir. Bu nedenle uçağa binmeden önce ve sonra sakız çiğnemeyi deneyin. Ayrıca bebeğinizin emzik emmesini ya da biberonla bir şeyler içmesini sağlayın. Kulak probleminiz varsa doktorunuzdan bu konu ile ilgili de ilaç takviyesi isteyebilirsiniz.

• Uçak korkusu yaşıyorsanız uçak korkusu nasıl atlatılır başlıklı konumuzu mutlaka gözden geçirin. Ya da doktorunuzla görüşerek sizin için ne önerebileceğini sorun.

Son olarak yolculuk öncesinde alkol tüketimi gerçekleştirmeyin. Hafif besinlerle beslenin. Su ve meyve suyu için. Ve iyi uyuduğunuzdan emin olun. Yolculuk sırasında da olabildiğince uyumaya özen gösterin. Başka bir kurban bayramı tatili 2022 yok. Dolayısıyla iyi değerlendirin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.