Kulak Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu yazımızda sizlere, kulak sağlığını koruyabilmek adına neler yapabileceğinizden söz edeceğiz. Kulak sağlığı nasıl korunur, kulak sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların yanıtları arasında yer alan, kulak sağlığı için yapılması gerekenler ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Eğer siz de, sonradan oluşabilecek, ve kulak sağlığını etkileyebilecek problemlere karşı kulak sağlığınızı korumak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Kulak Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Kulak Sağlığı Nasıl Korunur?

• Kulak temizleme işleminin gerekli zamanlarda, kulak kirlendiğinde yapılması gerekmektedir. Aksi halde, geçici işitme kayıplarına sebep olabilir.
• Kulak sağlığı için yapılması gerekenler arasında, diş sağlığına dikkat etmek de büyük önem taşımaktadır. Eğer çürük diş probleminiz varsa mutlaka önlemini almalısınız. Aksi halde, orta kulak iltihabı ile karşılaşabilirsiniz.
• Gürültüsü yüksek olan ortamlarda olabildiğince bulunmamalı, bulunduğunuzda ise ağzınızı olabildiğince açık bırakmalısınız. Çünkü yüksek gürültü, kulak zarının patlamasına neden olmaktadır. Ağızın açık olması ise, bu durumu olabildiğince engeller.
• Kulak zarının yırtılmaması için yapılmaması gereken şeylerden biri de, sivri uçlu şeylerle kulağın karıştırılmamasıdır.
• Kulak kemiklerinin yerlerinden oynamaması, kulak zarının yırtılmaması için, kulağın, şiddetli darbelere karşı korunması gerekmektedir.
• Kulağa su kaçmamasına dikkat edilmeli, kaçtığının farkedilmesi sonrasında ise hemen temizlenmelidir.
• Çok yüksek sesle bağırmak da kulak sağlığına zarar verir; ve kulak zarının gerilmesine neden olur. Bu nedenle, bu gibi durumlardan da kaçınılması gerekmektedir.
• Kulak sağlığı ile ilgili hissedilen problemlerde, mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası