Korse Nedir?

Bu yazımızda sizlere, korse hakkında bilgilerden söz ederek, korse nedir, boyun korsesi ne işe yarar, bel korsesi ne işe yarar gibi soruların yanıtlarından söz ederek, korse kullanmak zararlı mıdır sorusunun da yanıtını paylaşmaya çalışacağız. Yaygın şekilde kullanılan korseler hakkında merak ettiğiniz pek çok şeyi yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…

Korse Nedir?

Daha çok bel, ve sırt ağrılarının tedavisinde kullanılan, ve etkili sonuçlar veren korseler, güvenilir cihazlar olmakla birlikte, omurganın desteklenmesi için kullanılmaktadırlar. Ancak, korse kullanımının, doktor tarafından önerilmesinin önemli olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Peki, bel korsesi; ve boyun korsesi arasındaki fark nedir, hangisi ne işe yarar? Hemen bu bilgileri de gözden geçirelim:

Boyun Korsesi Ne İşe Yarar?

Sık sık, boyun korsesi kullanan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Boyun korsesi, kullanım amacına göre, boyun travmalarından sonra, bir cerrahi müdahalenin gerektiği durumlarda, cerrahi girişime alternatif olarak, ya da uygulanan cerrahi müdahalenin sonrasında kullanılabilmektedir. Farklı pek çok çeşidi bulunan boyun korsesinde en çok, boyun ve başı aynı anda hareketsiz hale getiren boyun korselerinin kullanımı söz konusudur. Ama, boynu düz bir hatta tutan boyun korseleri, sert; ve yumuşak boyun korseleri gibi boyun korsesi çeşitlerinin de bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bel Korsesi Ne İşe Yarar?

Pek çok kişi tarafından zaman zaman kullanılmış olan bel korsesinin, sırt; ve bel bölgesine destek sağlamak adına kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Kullanım amaçlarına göre farklı en; ve boylarda bel korsesi çeşitleri bulunmaktadır. Eğer sadece bel için kullanılacaksa dar, üst; ya da orta sırt bölgesi için kullanılacaksa geniş bel korsesi kullanımı gerçekleştirilebilir. Ayrıca, bel korsesinin, amacına uygun olarak kullanılabilmesi adına, kullanacak olan kişinin ölçülerine uygun olarak alınması gerektiği de unutulmamalıdır.

Korse Kullanmak Zararlı Mıdır?

Son senelere kadar korse kullanımı, kadınlar arasında, daha ince görünmek adına gerçekleştirilmekte idi. Ancak, bizim sözünü ettiğimiz korse kullanımı, omurganın desteklenmesini sağlamak, ağrıları gidermek, hastalıkların iyileşmesini sağlamak, daha kötü olmasını önlemek… gibi nedenlerden dolayı gerçekleştirilmekte olup, doktor tarafından önerildiğinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Genel olarak, doğru kullanıldığında, korse kullanmanın zararı yoktur…

Ama, zaman zaman, sık korse kullanan kişilerin hareket alanları daraldığı için, bel kaslarında bir takım zayıflamalar söz konusu olabilir. Bununla birlikte, korse kullanımı, bazı kişilerde alışkanlık yapmaktadır. Hastalığın geçmesine rağmen korse kullanan kişiler bulunmaktadır. Bu durum tamamen riskli olup, tedavi sonunda korse kullanımının bırakılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası