Kivinin Faydalarından Yararlanmak İçin Kivi Nasıl Yenir?

Sizlere, kivi, ve kivinin faydalarından, daha önceki yazılarımızda da söz etmiştik. Kısaca değinecek olursak, kivi, içeriğindeki C vitamini, ve daha pek çok yararlı vitamin ve mineral sayesinde, kivinin faydalarından sıklıkla söz etmemize neden olmaktadır. Kivinin faydaları arasında, bağırsak hareketlerini düzenlemekten söz etmek gerekirken, kivinin faydalarından bir diğeri de öksürüğü kesmektir. Kivinin faydalarından olan öksürüğü kesmek için, haftada iki ya da üç kivi tüketilmesi gerekmektedir.

Kivinin faydaları arasında kolesterolü düşürmesinden de söz etmek gerekmektedir. Kivinin faydalarından bir diğeri de kanser riskini azaltmasıdır, özellikle kolon kanserine karşı kivinin faydalarını azımsamamak gerekmektedir. Kivinin faydaları arasında sindirimin kolaylaşmasından da söz etmek gerekmektedir. Kivinin faydalarından bir diğeri ise, kalp hastalıklarının riskini azaltan etkisidir. Fakat, kivinin faydaları arasında yer alan tüm bu etkilerden yararlanabilmek için, kivi nasıl soyulur, ve kivi nasıl yenir sorularının doğru yanıtlarını bilmeniz gerekmektedir.
Kivi nasıl soyulur sorusunun yanıtını aslında, kivinin çok ince bir şekilde kabuklarının soyulması gerektiği ile verebiliriz; ama, kivi nasıl soyulur sorusunun yanıtını her ne kadar doğru da uygulasanız, kivinin kabuğunun altında kalan en değerli kısmını da kabuğu ile birlikte söküp atarsınız. Bundan dolayı, kivi nasıl soyulur değil, kivi nasıl yenir sorusunun yanıtını doğru bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. O halde kivi nasıl yenir, hep birlikte bakalım:
Kivi nasıl yenir? Kivi, kabuğu soyulmadan, sadece üst kısmı kesilip, içerisi kaşık yardımı ile, yumurta gibi yenilmelidir. Kivi nasıl yenir sorusunun doğru yanıtı bu şekildedir. Kivi yiyerek kivinin faydalarından yararlanmak isteyenlerin, kivi nasıl yenir sorusuna bu şekilde bir doğru yanıt vermeleri gerekmektedir.
Peki kivi nasıl yumuşatılır; ve kivi nasıl yumuşar konusunda ne kadar bilgi sahibisiniz? Çünkü, sert kivi, kivi nasıl yenir sorusunun yanıtı olarak doğru bir şekilde uygulanması zor bir meyvedir; ve kiviler de genellikle sert olurlar… Uzun süre de korunup saklanabilmesi mümkün olan kivi nasıl yumuşar; ya da kivi nasıl yumuşatılır sorusunun yanıtı oldukça basittir…
Kivi nasıl yumuşar? Kivi nasıl yumuşatılır? Aldığınız kiviyi uzun süre beklettiniz. Aldığınız gün sertti, beklediğiniz halde yine de sertliğini muhafaza etti… Ama siz kiviyi yumuşak bir şekilde yemek istiyorsunuz… Kivi nasıl yumuşar; ya da kivi nasıl yumuşatılır sorusunun yanıtı oldukça basit: Yumuşatmak istediğiniz kivileri, bir poşetin içerisine alıp, aynı poşetin içerisine bir tane de elma ilave edin, ve, kivinin bu poşette bir ya da iki gün beklemesine olanak tanıyın. Kivi nasıl yumuşar; ya da kivi nasıl yumuşatılır sorusunun yanıtı bu kadar basittir; elma, kimyasal etki sebebiyle kiviyi yumuşatmaktadır. Kiviyi, elma ile birlikte, iki günden daha fazla beklettiğiniz zaman ise, kivilerinizin çürüyeceğini unutmamalısınız. Soğuk bir yerde, kiviyi, üç ya da dört ay bile muhafaza edebilirsiniz; ancak, elmadan uzak tutmak kaydıyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası