Kırmızı Et Sandığınız Kadar Zararlı Değil

Kırmızı et, pek çok kişinin, yağları nedeniyle tüketmekten korktuğu besin maddelerinden bir tanesidir. Ancak, kırmızı etin mutlaka tüketilmesi gerektiği bilinmelidir. Kırmızı etin neden tüketilmesi gerektiğini biliyor musunuz? İşte size kırmızı et hakkında bilmeniz gerekenlerin sunulduğu bir yazı ile karşınızdayız:

<

Kırmızı etin içerisinde bulunan yağların doymuş yağ asitlerinden oluştuğunu düşünen herkes yanılmaktadır. Beyaz et içerisinde yer alan tavuk eti, hindi eti, balık eti elbette hem çok sağlıklı; hem de çok lezzetlidir. Ancak kırmızı etin içeriğinde de önemli aminoasitler bulunmaktadır.
Kırmızı etin içerisinde tamamen doymuş yağ asitleri olduğunu düşünenler bilmelidirler ki, dana etinin içeriğinde doymuş yağ asitleri kadar oleik asitler de bulunmaktadır. Ve oleik asitler, kalp sağlığı için oldukça faydalı maddeler olarak bilinmektedir. Oleik asit sadece dana etinde değil zeytinyağında da bulunmaktadır. Ve zeytinyağının ne denli sağlık dostu olduğu da herkes tarafından bilinmektedir.
Kırmızı et içerisinde yer alan doymuş yağ asitlerinin sağlığa zararlı olduğunu düşünenler de şunu bilmeli ki: kırmızı etin içeriğindeki doymuş yağ asitleri kalp sağlığı için zararlı değil oldukça da faydalıdırlar. Kırmızı et içerisinde yer alan doymuş yağ asitleri kötü kolesterolü düşürebildiği gibi, vücuttaki toplam yağ asitlerini dengelemesi ile de bilinmektedir.
Kırmızı etin içerisinde, yüksek oranda, çinko, demir, protein ve B vitamini bulunmaktadır. Kansızlık için kırmızı et tüketiminden, mutlak surette faydalanılması gerektiğinin bilinmesi de önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası