Kemikleri Güçlendiren Karışım

Kemikleri Güçlendiren Karışım

Kemikleri güçlendirmenin yollarını her insan araştırmalı ama bunu en çok da kadınlar yapmalı. Çünkü menopoz sonrası dönemde kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz ile karşı karşıya kalma riski kadınlarda erkeklere göre daha yüksek. Bu durumu önlemek ve kendinizi hastalıklara karşı koruyabilmek adına size verebileceğimiz kemikleri güçlendiren karışım tarifini uygulayabilirsiniz. Tamamen doğal olan kemikleri güçlendiren karışımı kullanmanız halinde ilaç almanıza gerek kalmaz. Lezzetli bir tarif de olması dolayısı ile tüketimi sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşmazsınız.

Kemikleri Güçlendiren Karışım Malzemeleri

* 2 yemek kaşığı aromasız jelatin
* 2 yemek kaşığı susam
* 2 yemek kaşığı kabak çekirdeği
* 3 yemek kaşığı kuru üzüm
* 5 yemek kaşığı keten tohumu
* 1 bardak bal

Kemikleri Güçlendiren Karışım Tarifi

Kemikleri güçlendirmenin yolları arasında yer alan bu karışımı uygulamak için gerekli adımlar ve sonrasında da kullanım şekli sırası ile şu şekildedir:

■ İlk olarak blenderde kabak çekirdeklerini, keten tohumunu ve susamı çekin.
■ Çekmiş olduğunuz çekirdeklerin üzerine kuru üzümü, jelatini ve balı ilave edin.
■ Yine blender ile 2 – 3 dakika, malzemelerle pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın.
■ Hazırlamış olduğunuz karışımı kapaklı cam bir kavanoz içerisine alarak buzdolabında saklayın.

Buzdolabında iki ay saklanabilen kemikleri güçlendiren karışımın içerisine tahta kaşıktan başka kaşık sokmamaya çalışın. Saklama koşullarına dikkat ederseniz iki aya kadar saklayabilirsiniz; ama bu tarif daha kısa sürede, düzenli kullanım ile zaten bitmiş olacaktır. Kemik ve eklem ağrılarını azaltmaya yardımcı olması için bir müddet düzenli kullanım gerektirir. Bunun için öğle ve akşam yemeklerinden önce bir kaşık olarak tüketebilirsiniz. Eğer kullanım aşamasında zorlanırsanız, bir miktar ılık su ile yumuşatarak da içebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.