Kemik Erimesi Tedavisinde Yumurta Kabuğu Ve Yumurta Kabuğu Kürü

Kemik Erimesi Tedavisinde Yumurta Kabuğu Ve Yumurta Kabuğu Kürü

Bu günlerde, ekranlarda en sık konuşulan sağlık konularından bir tanesi, yumurta kabuğu kemik erimesi üzerindeki etkileridir. Kemik erimesi yumurta kabuğu ile ilişkilendirilmekte; ve bu durum, pek çok uzman tarafından anlatılmaktadır. Kemik erimesi tedavisinde, haftalık ya da aylık olarak kullanılan ilaçların, vücutta depo yaptığından söz eden uzmanlar, kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkisinin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ileri sürmektedirler. Alternatif tıp ile, doğadan gelen sağlık konularında her zaman, yararlanılması gereken bir alternatif olduğunu belirtmekle birlikte, her zaman şunu sizlere belirtmekteyiz: sağlığınız ile ilgili bir adım atmadan önce, ilaçların dozajlarını arttırıp azaltmadan önce, mutlaka; ama mutlaka doktorunuza danışmalısınız… Bu bilginin ve hatırlatmanın sonrasında ise sizlere, kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkisi ile, kemik erimesi tedavisi hakkında vereceğimiz bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Kemik erimesi tedavisinde yararlanabileceğinizin belirtildiği kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkilendirmesinde, hazırlayacağınız yumurta kabuğu kürü, yumurta kabuğu kalsiyum dengesini sağlarken, yumurta kabuğu kürü aynı zamanda, kan dolaşımını düzenler, tansiyonu düzenler, kalp damar hastalıklarına karşı sizi korur… Yumurta kabuğu kürü aynı zamanda, vücudun kuvvetlenmesini sağlar. Yumurta kabuğu kürü, damarlardaki kireçlenmeyi de önlerken, yumurta kabuğu kürü, yumurta kabuğu kalsiyum gereksiniminizi %100 oranında karşıladığından dolayı, kemik erimesi tedavisine de %100 doğal destek sağlamaktadır. Peki kemik erimesi tedavisi için yumurta kabuğu kürü nasıl hazırlanır? İşte yumurta kabuğu kalsiyum gereksiniminizi karşılaması için, yumurta kabuğu kemik erimesi amaçlı, yumurta kabuğu kürü malzemeleri:
İki çorba kaşığı toz zencefil
Yirmi tane yumurta kabuğu
Bir avuç kapari; ya da kapari turşusu
Yirmi diş sarmısak
Kırk tane limon…
Kemik erimesi tedavisi için yumurta kabuğu kürü malzemelerini paylaştık, şimdi de yumurta kabuğu kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtını verelim:
Yumurta kabuğu kürü için öncelikle limonların suyu sıkılır, ve cam bir kavanozun içerisine konulur, sonrasında ise sarmısaklar ezilerek limon suyunun içerisine ilave edilir. Ardından ise kapari, önce blenderden geçirilir, sonrasında ise, limon suyu ve sarmısağın bulunduğu kavanozun içerisine eklenir. Yirmi tane çiğ yumurtanın kabukları toz haline getirilip kavanozun içerisine ilave edilir; ardından da zencefil karışıma ilave edilir. Bu karışımın, bir hafta boyunca buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir. Bir haftanın sonunda ise, kemik erimesi tedavisi için yumurta kabuğu kürü, her sabah kahvaltı ile birlikte; ya da kahvaltıdan sonra, bir fincan içilmelidir… Yumurta küründe isteyenler, günde iki fincan da bu karışımdan içebilirler… Daha fazlası zararlıdır…
Yumurta kabuğu kürünün içerisinde yer alan kapari, kanı sulandıran bir etki göstermektedir; bundan dolayı, iki fincandan fazla tüketilmesi, ya da aç karna tüketilmesi zararlıdır. Aspirin kullanmasında sakınca olanların, yumurta kabuğu kürünü, kaparisiz uygulamaları önerilmektedir…

Eski Yorumlar
 1. ali
 2. Melek
 3. Mahmut hanifi bdr
 4. Yusuf Çimen
  • Almina
 5. Anonim
  • Almina
 6. Anonim
 7. Anonim
  • munevver
   • Almina
 8. Meltem
  • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.