Karpal Tünel Sendromu Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Bu yazımızda sizlere Karpal Tünel sendromu hakkında bilgiler vererek, Karpal Tünel sendromu nedir, Karpal Tünel sendromu neden olur, ve Karpal Tünel sendromu nasıl geçer… gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de Karpal Tünel sendromu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Karpal Tünel sendromu nedir? Bilek düzeyinde, koldaki en kalın sinirin sıkışması, ya da baskı altında kalması durumunda, baş parmak dahil olmak üzere, elin ilk üç parmağının uyuşması, ve ağrıması durumuna verilen isim Karpal Tünel sendromu olarak bilinmektedir. Karpal Tünel sendromunda, problemin ilerleyebilmesi durumunun muhtemel olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Karpal Tünel sendromu nasıl anlaşılır? Eliniz eğer bileğinize kadar olan kısımda uyuşma etkileri gösteriyorsa, ellerinizde bir güçsüzlük durumu hakimiyeti varsa, elinizin özellikle ilk üç parmağında elektrik çarpması durumu söz konusu ise, bu durumda Karpal Tünel sendromundan söz edilmesi gerektiğinin unutulmaması önemlidir. Söz konusu uyuşmanın gece saatlerinde daha fazla olabileceği de unutulmamalıdır. Karpal Tünel sendromu nasıl anlaşılır diyenlerin uykuları geceleri, uyuşmalar nedeniyle kaçabilir dahi…
Karpal Tünel sendromu neden olur?Daha çok elin zorlanması ile yapılan işlerde gerçekleşen Karpal Tünel sendromu, elinde çamaşır yıkayan, klavye kullanan, temizlik yapan, el işi yapan, süt sağan kişilerde… kısacası, elini çok sık kullanan şahıslarda daha çok gözlemlenmektedir. Romatolojik hastalıkları bulunanlar, hormonal, ya da diyabetik problemleri var olanlar, travma geçirmiş kişiler, Karpal Tünel sendromuna daha kolay yakalanmaktadırlar.
Karpal Tünel sendromu nasıl geçer? Geceleri elin yüksek bir yere konması sağlanabilir. B vitaminlerinden yarar sağlanabilir. Bir takım ilaç kullanımları doktor kontrolünde gerçekleşebnilir… Ancak, sıkışan sinirimn düzeltilmesi adına, Karpal Tünel sendromu nasıl geçer sorusunun yanıtı genellikle cerrahi müdahaledir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası