Karanfil Yağı Ve Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil yağı, diş ağrısı için paha biçilmez bir değere sahiptir. Diş ağrısı tedavisinde, doktora gitmeden önce uygulanabilecek olan karanfil yağı, diş ağrısının tedavisinde kullanılacaksa, bir pamuğa dökülerek, pamuk tarafından emdirilen karanfil yağı, ağrıyan dişin üzerine konulur. Karanfil yağının diş ağrısı tedavisinde etkili olması ile birlikte, ağrıyan dişin etrafındaki bakterilerin öldürülmesine de katkı sağladığı bilinmelidir. Bu nedenle, karanfil yağının faydaları arasında ilk olarak diş ağrısının tedavisi sayılmaktadır.

<

Karanfil yağının faydaları arasında, vücut iltihaplarının azaltılmasından da söz etmek gerekir. Karanfil yağının faydalarından bir diğeri de, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek nitelikte olmasıdır. Karanfil yağının faydaları arasında, burun tıkanıklığı, astım, bronşit, grip, soğuk algınlığı, tüberküloz gibi hastalıkların tedavisi yer almaktadır. Peki belirtilen sağlık sorunlarında karanfil yağından nasıl faydalanılır? Bir bardak su kaynatılır; ve kaynatılmış suyun içerisine on ya da onbeş gram karanfil yağı eklenir. Elde edilen karışım ile buğu yapılması önerilmektedir.
Karanfil yağının faydaları arasında: böcek sokmaları, sivilce tedavisi, akne tedavisi, uçuk, cilt sorunları… gibi etkenler de yer almaktadır. Bu gibi sorunlar için karanfil yağının faydalarından yararlanmak istiyorsanız, karanfil yağının içerisine, bir miktar E vitamini ya da zeytinyağı damlatmalısınız. Karanfil yağının çok güçlü bir yağ olduğunu, ve ciltte bir takım tahrişlere neden olabileceğini; bu nedenle de karanfil yağının yumuşatılması gerektiğini aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir. Elde ettiğiniz karanfil yağı seyreltiğini, cilt probleminizin olduğu bölgeye, pamuk yardımı ile uygulamalısınız…
Karanfil yağının faydaları arasında, romatizma ve kas ağrılarına karşı iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağının faydaları arasında, saç derisine iyi gelmesinden, saç dökülmesini giderdiğinden de söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağının faydaları arasında, bağışıklık sistemini güçlendirmesinden de söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağı aynı zamanda, kan şekerini de düzenlemektedir. Kan şekerini düzenlemesi için karanfil yağının az miktarda yutulması gerekmektedir.
Karanfil yağının faydalarına bu kadar çok değindik; karanfil yağının zararları yok mu diye soracak olursanız; karanfil yağının zararları hakkında, sadece, çok kuvvetli bir yağ olduğu için cildi tahriş edebileceğinden söz etmek gerekmektedir. Bunun dışında, karanfil yağının zararlarına başka bir örnek gösterilememektedir. Hamile kadınlar, diş ağrısı çektiklerinde, karanfil yağından özellikle faydalanmalıdırlar…

Latest Comments
  1. gamze

    ödevim için yardımcı oldu.teşekkür ederimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm………………………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası