Karaciğer Yetmezliği Ve Karaciğer Yetmezliği Belirtileri

Bu yazımızda sizlere, son günlerde ne yazık ki adını sıklıkla duyduğumuz bir hastalıktan, karaciğer yetmezliğinden söz etmeye çalışacağız. Karaciğer yetmezliğini anlatırken, öncelikle karaciğer yetmezliği nedir sorusunun yanıtını vereceğiz, onun sonrasında ise karaciğer yetmezliği belirtileri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğiz. O halde öncelikle karaciğer yetmezliği nedir sorusunun yanıtını vererek, karaciğer yetmezliği hakkında bilgilerimizi aktarmaya, zaman kaybetmeden başlayalım:

Karaciğer yetmezliği nedir? Karaciğerin, işlevlerinin bir kısmını, ya da ilerleyen aşamalarda tamamını yerine getirememesi durumuna genel olarak karaciğer yetmezliği adı verilmektedir. Karaciğer yetmezliğinin de belirli derecelerinin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, karaciğerin bir değil, çok sayıda işlevi bulunmaktadır; eğer bunlardan sadece bir kaçını yerine getiremiyorsa karaciğer yetmezliği hafif seviyede seyrediyor demektir. Bunun gibi, karaciğer yetmezliği çeşitlerinin bulunduğunu belirtmemiz önemlidir.
Karaciğer yetmezliği belirtileri: Karaciğer yetmezliği belirtileri de, karaciğer yetmezliğinin derecesine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, karaciğer yetmezliği belirtilerine genel olarak bakmak istediğimizde: egzema, ya da ürtiker gibi deriyi etkileyen olumsuzluklar, ruhsal bıkkınlık, bedensel yorgunluk, birlikte olunan kişiye karşı hissedilen isteksizlik, baş ağrısı, yemeklerin sonrasında uyku isteği, karında bulunan gazın yarattığı şişkinlik, mide bulantısı, sindirim güçlüğü…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası