Karaciğer Hastalıkları Nasıl Belirti Verir?

Karaciğer sağlığı, vücudumuzun diğer bölgelerinin de sağlık durumunu önemli ölçüde etkilemektedir. Ve karaciğer sağlığı öyle hassas bir noktadır ki, yediğimiz yemekten soluduğumuz havaya, yaşadığımız strese kadar her şey; karaciğer üzerinde etkili olabilmektedir. Peki karaciğer hastalıkları nasıl belirti verir? Karaciğer hastalıkları nasıl anlaşılır? Yazımız içerisinde sizlere, karaciğer hastalıklarını anlayabileceğiniz bazı alarmlardan söz edeceğiz.

Karaciğer Hastalıkları Nasıl Belirti Verir?
Karaciğer Hastalıkları Nasıl Anlaşılır?

■ Genç yaşınızda alnınızda oluşan kırışıklıkların nedeni, karaciğer hastalıklarınız olabilir. Eğer alnınızdaki kırışıklıklar derin ise, karaciğerinizdeki anormal çalışmanın şiddeti de ağır demektir.

■ Ciltte bulunan ve güneş lekesi olduğunu düşündüğümüz kahverengi lekeler de karaciğer hastalıklarına işaret edebilir. Eğer yanaklarınızda ve ellerinizde kahverengi lekelerin olduğunu görüyorsanız bunlar, safra kesesi ve pankreas sorunlarını da işaret ediyor olabilir.

Karaciğer Yetmezliği Ve Karaciğer Yetmezliği Belirtileri

■ Başınızın ortasında bulunan saçların yavaş yavaş beyazlamaya başladığını görmeye başladıysanız, yaşınız da genç ise bu durum karaciğer hastalıklarını işaret edebileceği gibi, başka sağlık sorunlarını da düşündürebilmektedir. Griye kaçan saç renginiz oluşmaya başladı ise de bu durum sizin, safra kesesi ile alakalı sorun yaşadığınızı gösterebilmektedir.

■ Diş etleriniz, dişlerinizi fırçaladığınızda şişiyor ve kanamaya başlıyorsa, bu durum ya karaciğer sağlığının tehlikede olduğunu, ya da boğazınızda iltihap bulunduğunu işaret etmektedir. Siz bu sorunu bazı diş macunları ile çözmeye çalışabilirsiniz; ama asıl yapmanız gereken, karaciğer ya da boğazınızın tedavi edilmesini sağlamaktır. Aksi halde bulacağınız sorunlar geçici olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası