Kanserden Korunmanın Altın Kuralları

Kanserden nasıl korunuruz sorusunun yanıtlarını günümüzde merak etmeyen insan yok. Çünkü kanser artık çağın hastalığı ve sadece bu nedenle hayatını kaybeden insan sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenden dolayı sizlere ilerleyen bölümlerde, kanserden korunmanın doğal yollarını ve kanserden korunmanın altın kurallarını aktaracağız. Hem kendiniz, hem de çocuklarınız ve değer verdiğiniz diğer insanlar için kanserden nasıl korunuruz sorusunun yanıtlarını bilmelisiniz. Şundan emin olmalısınız: Bir kanser hastası hayatını kaybettiğinde, çevresindeki insanlar oldukça zor günler yaşıyor. Sizin sağlığınız için zaman ayıran aileniz, arkadaşlarınız için siz çok değerlisiniz. Bu nedenle kendinizi kansere karşı hem kendiniz; hem de sevdikleriniz için korumalısınız.

Kanserden Nasıl Korunuruz?

■ Kanserden korunmanın altın kurallarından ilki, dış ortamdaki pestisitleri evlerinize taşımamaktır. Pestisit, egzoz gazları, kimyasallar ve tarım ürünleridir. Bu nedenle eve, dış ortamda giydiğiniz ayakkabılarla girmemeniz gerekmektedir. Eğer evde ayakkabı ile gezmek gibi bir alışkanlığınız varsa dışarda başka, evde başka ayakkabı giymelisiniz. Eviniz sizin dinlendiğiniz, uyuduğunuz, vücut hücrelerinizin yenilendiği, sizin için olması gereken en steril ortamdır. Bu nedenle dışarı ayakkabılarınızla evinizde dolaşmamalısınız.

■ Kanserden korunmanın doğal yollarından bir diğeri de halılarınızı sirkeli su ile temizlemenizin gerekliliğidir. Dış ortamdan gelen tüm pestisitleri içerisinde en çok halılar tutar. Bu nedenle halı temizliği çok önemlidir. Sirkeli su ile temizlerseniz, pestisitler, deterjandan daha etkili şekilde temizlenecektir. Deterjanlar da kimyasal içerikleri dolayısı ile pestisit bulundurmaktadır.

■ Kanserden nasıl korunuruz sorusunun yanıtlarından bir diğeri de bulaşık makinesinden alınan bulaşıklardır. Bulaşık makinesinde kullanılan deterjanların tamamı petrol ürünüdür. Her ne kadar kaynar sularla yıkansalar da bu kanserojenler kolay kolay temizlenmezler. Bu nedenle bulaşık makinesinden almış olduğunuz eşyalarınızı kullanmadan önce sirkeli ve limonlu su ile silmeli, sonrasında kullanmalısınız.

■ Deterjanların direkt olarak ellerinize temas etmesini önlemek adına eldiven kullanmalısınız. Ancak kullandığınız eldivenler plastik değil, izci eldiveni olmalıdır. Alerjik etkili olan deterjanlar elinize az miktarda dahi bulaşmış olsa, kanserojen etkisi kronikleşir. Bu nedenle eldivenleriniz sağlam olmalıdır.

■ Kanserden korunmanın altın kurallarından bir diğeri de kullanmakta olduğunuz sabunlardır. Bu sabunlar doğal olmalı, içeriğinde defne ya da zeytinyağı bulundurmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası