Yaz Aylarında Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, kadınların kendilerine özel bir özen göstermeleri gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, yaz ayları için, kadınlar nelere dikkat etmeli, ve kadınlar nelere dikkat etmelidir sorularının yanıtları arasında yer alan, kadınların dikkat etmesi gerekenleri sizlerle paylaşacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kadınlar nelere dikkat etmeli, ya da kadınlar nelere dikkat etmelidir diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Her şeyin öncesinde yaz ayları, havuz, ve deniz aylarıdır. Fakat dikkatli olunması gereken noktalar kesinlikle unutulmamalıdır. Mantar; ve iltihap gibi durumlardan uzak kalınması adına, güneşlenmek için dahi olsa, havuzdan, ya da denizden çıkılmasının ardından ıslak mayolarla beklenmemelidir. Bunun yanında, mikrop kapmamak adına, temizliğinden emin olunmayan havuzlara, ya da denize girilmemesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.
Her gün duş almanız, cildinizin ter dolayısı ile meydana gelen tuzundan arınmasını sağlar, böylelikle tahrişlerden kendinizi korumuş olursunuz. Ancak, duş sırasında da cildinizin tahriş olabileceğini unutmamalı, kullanacağınız duş jellerinin pH seviyesinin normal olmasına dikkat etmelisiniz ki normal seviye ortalama 5.5 olarak bilinmektedir. Şampuanınızın da, saçlarınıza zarar vermemesi adına, gerekli seviyede pH bulundurmasına, ve saç tipinize uygun olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
Kıyafet seçiminde, mutlaka pamuklu şeyler tercihiniz olmalı, sentetik olanlardan kaçınmalısınız, ve bunun yanında, bu kıyafet, ve çamaşırları da, bir gün giydiyseniz, ikinci gün kesinlikle kullanmamalı, öncelikle yıkamalısınız. Pantolon ya da bluzlarınız dar olmamalı, yazın sıcak havasında bir de kendinizi bu tür dar giysilerle sıkmamalısınız.
Yazın kadınların dikkat etmesi gerekenler arasında, genital bölgenin içinin yıkanmaması da yer almaktadır, ve bunun yanında, bölge için olan ürünleri dahi, doktorunuz önermedikçe kullanmamanız gerekmektedir. Herhangi bir yanma, acı, kötü koku hissettiğinizde, mutlaka doktorunuza başvurun, çözümü kendi kendinize bulmaya çalışmayın. Günlük pedler ise, özellikle sentetik olduklarında hava alımını önlerler. Bu nedenle, olabildiğince kullanmamaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası