Tekrarlayan Düşükler Ve Tekrarlayan Düşüklerin Sebepleri

Bu yazımız özellikle, tekrarlayan düşükler yaşayan kadınları ilgilendirmekte. Tekrarlayan düşükler neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan tekrarlayan düşüklerin sebepleri ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Eğer siz de tekrarlayan düşükler yaşıyor, ve tekrarlayan düşükler neden olur sorusunun yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden tekrarlayan düşüklerin sebeplerini gözden geçirmeye başlayalım…

Tekrarlayan düşükler, rahim kaynaklı olabilmekte. Eğer durum bu şekilde ise, ya rahim ağzı yetersizliği, ya da rahimde meydana gelen şekilsel, ve yapısal bozukluklardan söz ediliyor. Bu durumun müdahalesi genellikle ameliyatlar ile yapılabiliyor; ve problem düzeltilebiliyor. Eğer sizin için de tekrarlayan düşüklerin sebepleri arasında rahim kaynaklı faktörler yer alıyorsa, bu durum daha çok gebeliğin dördüncü, ve altıncı aylarında kendisini gösteriyor.
Tekrarlayan düşükler neden olur sorusunun yanıtları arasında hormonlara dayalı problemlerden de söz etmemiz gerekiyor. Bu problemin çözümü ilaçlarla gerçekleştirilebileceği gibi, zaman zaman cerrahi müdahalelere de başvurulabiliyor. Eğer anne adayının yumurtlama dönemlerinde bir problem varsa, ve adet düzensizliği yaşanıyorsa, ya da tiroid bezleri ile alakalı bir durum varsa, veya şeker hastalığının kontrolü yapılmıyorsa, tekrarlayan düşüklerin büyük olasılıkla hormonal problemlerden kaynaklandığını belirtmemiz gerekmektedir.
Tekrarlayan düşüklere bakteriler ile birlikte, enfeksiyon, ve düşükler de sebep olabiliyor. Bu durumun en tehlikeli halinin ise, uzmanlar tarafından kızamıkçık olarak aktarıldığını belirtmemiz gerekiyor.
Anne, ve babadan kaynaklanan kromozomal problemler de tekrarlayan düşüklere sebebiyet verebiliyor. Bunun için hem anne, hem de babaya genetik testlerin uygulanması gerekiyor, ve her tekrarlayan 20 düşükten birinin bu nedenden dolayı gerçekleştiği belirtiliyor.
Tekrarlayan düşüklerin sebepleri arasında, sigara ve alkol kullanımı ile birlikte, ileri yaşların da yer aldığını belirtmemiz gerekiyor. 35 yaş sonrasında gözlemlenmesi muhtemel olan tekrarlayan düşüklerin riski 40 yaş, ve sonrasında daha çok artıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası