Miyom Nedir? Miyom Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere miyomu anlatarak miyon hakkında bilgi vereceğimizi, ve miyom nedir sorusunun yanıtını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de miyom nedir diyor, miyom hakkında bilgi edinerek miyomu daha yakından tanımak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım… Ve pek çok kadının baş belası olan miyomu yakından tanıyalım…

Miyom nedir? İyi huylu bir kitle olarak tanımlanabilecek olan miyom, kadının rahminde bulunan kasların içerisinden çıkan kitle olarak tanımlanabilmektedir. İyi huylu kitle olduğu için, zaman içerisinde kansere dönüşme riski bulunmayan miyom, kadınlık hormonları ile yakından ilişkili olduğundan dolayı, bu hormonlar var olduğu sürece büyüdüğünü belirtebiliriz, ve miyomun büyümesi de zaman zaman bir takım problemlere neden olabilmektedir.
Menopoz öncesi dönemlerde, adet gören kadınlarda gözlemlenen bir hastalık olan miyom hakkında bilgi vermeye devam ederken şunu da belirtmeliyiz ki, menopoz dönemi ile birlikte kadınlık hormonlarının azalması, miyomun da küçülme evresine girmesine neden olmaktadır. Toplum içerisinde de sık rastlanan bir kadın hastalığı olan miyomun, genetik nedenlere bağlı olduğu tahmin edilmekte, sebebine ilişkin ise bir bilgi elde edilememiş bulunmaktadır. Annenizde miyom olması, sizde de miyom olabileceği anlamına gelebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası