İdrar Kaçırma Neden Olur? Kadınlarda İdrar Kaçırma İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere idrar kaçırma neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan idrar kaçırmanın nedenleri ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi, ve idrar kaçırma hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de idrar kaçırma problemi ile karşı karşıya iseniz, idrar kaçırma neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan idrar kaçırmanın nedenlerini öprenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Kadınlarda idrar kaçırma, ilk olarak menopoz dolayısı ile gözlemlenebilmektedir. Bunun nedeni azalan östrojen hormonudur. Azlığı, mesanenin tutulduğu dokuların zayıflamasına neden olmaktadır; ve bunun sonucunda, yaş ilerlemesi idrar kaçırmanın nedenleri arasında kendisine bir yer edinmektedir.
İdrar kaçırma neden olur sorusunun yanıtları arasında doğumdan da söz etmek gerekmektedir. Kadınlarda idrar kaçırmanın doğum ile bağlantısı şu şekilde kurulmaktadır: doğum sırasında vakum kullanılması, bebeğin iri olması, ya da yapılan doğum sayısının fazla olması, idrar kaçırma sebepleri arasında kendisine yer edinmiş bulunmaktadır.
Kadınlarda idrar kaçırma, fazla kilodan da kaynaklanabilmektedir. Karın içerisinde artış gösteren, fazla kilodan dolayı basınç, idrar kaçırmanın nedenleri arasında kendisine yer edinmiş bulunmaktadır.
İdrar kaçırma sebepleri arasında yer alan diğer iki detay da, kalıtım, ve kabızlıktır. Kabızlıkta, ıkınma dolayısı ile, kalıtımda da, doğuştan itibaren oluşan destek dokuların zayıflaması, idrar kaçırma problemi ile karşılaşılmasını olanaklı hale getirebilmektedir.
Kazalardan sonra omurilikte meydana gelen problemler, kaslardaki hareket bozuklukları, diyabet, bronşit… gibi problemler, idrar kaçırma neden olur sorusunun yanıtları arasında yer almaktadırlar.
İdrar torbasında meydana gelen enfeksiyonlar, ve bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar da idrar kaçırmanın nedenleri arasında yer alabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası