Hamilelik Pilatesi Ve Hamilelik Pilatesinin Faydaları

Bu yazımızda sizlere, hamilelik pilatesi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirerek, hamilelik pilatesi ne zaman yapılır, ve hamilelik pilatesinin faydaları gibi konularda bilgi aktarımında bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de hamilelik pilatesi ile ilgili bilgi edinmek, ve hamilelik pilatesi ne zaman yapılır sorusunun yanıtları ile birlikte, hamilelik pilatesinin faydalarını öğrenmek istiyorsanız, bilgilerimizin aktarımını sizler için hemen gerçekleştirmeye başlayalım:

Hamilelik pilatersinde amaç, anne adayının kendisini daha sosyal hissetmesi; ve olabildiğince rahatlamasıdır. Bununla birlikte, hamilelik pilatesinde, olabildiğince serin ortamların kullanılması, ve anne adayının mümkün olduğunca rahat kıyafetler giyinmesi önemlidir. Normal zamanlarda uygulanan pilatesten bir farklı amacı bulunmayan hamilelik pilatesi, sadece daha güvenli pozisyonlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Hamilelik pilatesi ne zaman yapılır? Anne adayının hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren yapmaya başlayabileceği hamilelik pilatesi, hamilelik süresince her aşamada yapılabilmektedir. Ancak şu detay unutulmamalıdır ki, gebelik süreci üçe bölünmüştür. Hamilelik pilatesi, her bir döneme göre farklı pozisyonlarda, farklı materyaller kullanılarak, ve farklı amaçlara yönelik bir şekilde uygulanır. Yani, hamilelik pilatesi yapan kişinin bilinçli olması, gerektiğinde destek alması gerekmektedir.
Hamilelik pilatesine haftanın üç günü devam edilmesi, ve başlangıç süresinin, her bir gün için 15 dakika olarak ayarlanması gerekmektedir. Süre zaman içerisinde yavaş yavaş arttırılmalıdır. Anne adayının bir sağlık problemi varsa, doktor ile sürekli olarak ilerişimde kalınmalıdır, ve gerekiyorsa hamilelik pilatesine son verilmesi doğru olacaktır. Hamileliğin sonuna doğru gelindikçe, hamilelik pilatesinde solunum, ve gevşemeye ağırlık verilir, ve yoğun hareketler azaltılarak, anne adayının psikolojik olarak rahatlaması, ve doğuma hazırlanması hedef alınır.
Hamilelik pilatesinin faydaları: Doğru nefes almayı, doğru duruşu hamilelik pilatesi ile anne adayı kazanabilir. Kendini daha iyi hisseden anne adayı, doğumdan sonra daha kısa sürede iyileşir. Kas esnekliği, ve gücü arttırılır. Sosyal olarak daha rahat bir hal alan anne adayının, kabız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası