Anne Sütünü Artıran Kürler

Anne Sütünü Artıran Kürler

Anne sütünü artıran kürler, bebeğini kucağına yeni almış her anne tarafından internet ortamında aranmaktadır. Pek çok anne, ilk 6 ay bebeğini sadece anne sütü ile beslemesi gerektiğinden dolayı, anne sütü nasıl artar ve anne sütü nasıl arttırılır şeklindeki soruların yanıtlarını öğrenmek ister. Sebep: bebeğin yeteri kadar doymadığını düşünmek ve onu daha çok beslemek hedefidir elbette… Aslında her bebek, anne sütü ile yeterince doyar. Ama biz yine de anne sütünü artıran kürleri sizlerin içini rahatlatmak adına sizlerle paylaşmak istedik…

Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

• Anne sütünü artıran kürlerden ilki beyaz dut kurusu ile hazırlanıyor. Yapılması gereken işlem ise oldukça basit: Sekiz yemek kaşığı beyaz dut kurusu, kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içerisine atılıyor ve tencerenin kapağı hemen kapatılarak 10 dakika kaynaması sağlanıyor. Ardından ocağın altı kapatılıp, hazırlanan suyun ılıması bekleniyor. Sonrasında ise süzülen beyaz dut kurusundan arta kalan su, gün içerisinde eşit parçalara bölünerek tüketiliyor. Anne sütü artana kadar bu uygulamanın her gün, taze şekilde hazırlanarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.
Anne Sütünü Artıran Kürler

• Her gün iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek de anne sütü nasıl artar sorusunun yanıtları arasında yer alıyor. Ve bunu özellikle üzümün bol olduğu yaz aylarında rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün.

• Sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden önce dereotu tüketerek de anne sütünü artıran kürlerden birini uygulamış olursunuz.

• 500 gram klorsuz kaynamakta olan suyun içerisine sekiz tane kuru incir atın ve bu şekilde 10 dakika kaynamasını sağlayın. Ardından incirleri suyun içerisinden alıp, elde ettiğiniz suyu ikiye bölün. Yarısını sabah, yarısını da akşam tüketin. Her gün tekrarlamanız gereken bu uygulamayı, günlük olarak hazırlayacağınız kuru incir suyu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Anne Sütü Nasıl Artar?

• Kuru incir kullanarak, içerisine havuç da ekleyebileceğiniz anne sütünü artıran kürlerden birini daha şu şekilde uygulayabilirsiniz: sekiz adet kuru incir ortadan ikiye bölünerek, kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine atılır. Tencerenin ağzı kapatılarak beş dakika kaynatılır. Ardından bir adet havuç dilimlenerek kaynamakta olan incirlerin içerisine atılır ve yeniden tencerenin kapağı kapatılır. Bu şekilde üç dakika daha kaynatılır. Ve ocağın altı kapatılır. Ilıyan suyun içerisindeki meyveler süzülür. Elde edilen su ikiye bölünerek, öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere günde iki kere içilir. Her gün taze olarak hazırlanması gereken bu uygulamanın, 21 gün yapılması gerekmektedir.

Beyaz dut kurusu, ve havuç – kuru incir kürü haricindeki diğer kürlerin en çok bir hafta uygulanması gerekir. Belirtilen sürenin sonunda, anne sütünün yeteri kadar artmadığını düşünüyorsanız, yine bir hafta olmak kaydı ile diğer kürü uygulayabilirsiniz. Aynı anda bir kaç kür uygulayamayacağınız da belirtilmesi gereken bir diğer konudur. Anne sütünü artıran kürlerden her biri, uygulanması gereken süre boyunca tek başına uygulanır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.