Anne Sütü Yapan Besinler İle Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

Bu yazımızda sizlere, anne sütü nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, anne sütünü arttırmanın yolları; ve anne sütü yapan besinler ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de anne sütü nasıl arttırılır diyor, ve anne sütünü arttırmanın yolları ile birlikte, anne sütü yapan besinleri merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Anne sütü nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan anne sütü yapan besinlere baktığımızda, büyüklerimizin bize, şekerli yiyecekler tüketmemiz gerektiğini söylediklerine şahit olabiliriz. Oysa, bu tür yiyeceklerin kalorisi fazla olup, kilo aldırmalarından başka bir işe yaramadıklarını belirtmemiz gerekmektedir. Zaten gebelik sırasında aldığınız kiloları vermeye çalışırken, bir de bu besinleri tüketmeniz, kendinizle çelişmekten, ve çabalarınızın sonuçsuz kalmasından başka bir işe ne yazık ki yaramayacaktır.
Anne sütünü arttırmanın yolları arasında ilk önereceğimiz şey sudur. Günde en az on bardak su içmelisiniz. Yemeklerle birlikte iki bardak su içmek, meyveleri tüketmenizin ardından su içmek, bebeğinizi emzirmeden önce su içmek… anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan en temel bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Anne sütü yapan besinler arasında sebzelerden de söz etmemiz gerekmektedir. Özellikle içeriğinde bol su bulunan sebzeler, ıspanak, taze fasülye, pazı… gibi şeylerin yemeklerini, az yağ ile hazırlayabilir, ve bununla birlikte, her yemekte salata tüketebilirsiniz. Salatalarınızın içerisine mayonez, salata sosu… gibi şeyler eklememelisiniz. Limon, sirke, nar ekşisi, ve en çok bir kaşık yağ, salatalar için yeterli olmaktadır.
Anne sütü yapan besinler arasında şekersiz bitki çaylarından da söz etmemiz gerekmektedir. Taze sıkılmış meyve suyu, ayran, ve maden suları da, anne sütünü arttırmanın yolları arasında yer alan detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.
Anne sütü nasıl arttırılır diyenler için şu öneriyi de sizlerle paylaşmamız gerekmektedir: Birer yemek kaşığı papatya, ıhlamur; ve rezene ile birlikte, birer tatlı kaşığı anason, ve tane kimyonu, bir porselen demlik içerisine alın. Üzerine iki fincan kaynamış su ilave ederek demliğin ağzını kapatın. Bu çayı yemeklerinizin sonrasında tüketin. Sadece sizin sütünüzü arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda bebeğinizin gazını da alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası