Anne Sütü Neden Gelmez?

Pek çok okurumuz tarafından bize yöneltilen bir sorudur: anne sütü neden gelmez, anne sütü neden gelmiyor? Bu yazımızda sizlere anne sütünün gelmeme sebeplerinden söz edeceğiz. Yeni doğan her bebeğin, gereksinim duyduğu besinleri anne sütü ile karşılaması, anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Bu nedenle her anne bebeğine yeterli miktarda anne sütü vermek ister. Ama bazen anne sütünün gelmemesinin bazı etkilerle gündeme geldiği de doğrudur. Peki anne sütünün gelmeme sebepleri arasında neler yer alır? İşte şimdi sizlere bu nedenleri anlatacağız…

Anne Sütü Neden Gelmiyor?
Anne Sütü Neden Gelmez?

• Erken doğum, anne sütünün gelmeme sebepleri arasında ilk sırada yer alır. Erken doğum ile hem annenin süt kanalları henüz açılmamış olur, hem de bebek yeteri kadar gelişmediği için emme işlemini gerektiği şekilde yapamaz. Bu durumda annenin pes etmemesi, duruma tıbbi çözümlerin bulunması gerekmektedir.

• Anne sütü neden gelmez sorusunun bir diğer yanıtı da annenin psikolojisidir. Doğum öncesi yaşanan sorunlar, doğumun zor gerçekleşmesi, doğum sonrası stres durumları gibi pek çok etken, anne sütünün gelmeme sebepleri arasında yer alır, ve bu gibi durumlarda annenin sakin olması önemlidir.

• Annenin uyguladığı yanlış emzirme teknikleri, günümüzün en sık karşılaşılan sorunları arasında yer almaktadır. Bu durum anne sütünün gelmemesi ile birlikte, az gelmesine de neden olabilir.

• Annenin hamilelik sırasında, ve sonrasında düzenli, e doğru beslenmemesi de anne sütünün gelmeme sebepleri arasında yer alır. Bu nedenle anenin beslenmesine dikkat etmesi, buna yönelik neler yapabileceğini araştırması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası